Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

2021-04-15

Przez długi czas rak jajnika nie daje objawów klinicznych, a jeśli już daje, to są one niezbyt nasilone. W obrębie tej choroby mamy całą gamę nowotworów o zróżnicowanej biologii i budowie. Po drugie, przez długi czas nie daje objawów klinicznych, a jeśli już daje, to są one niezbyt nasilone i przemijające. Dlatego kobiety często je lekceważą i traktują jako chwilową niedyspozycję. I po trzecie tym, że rak jajnika zazwyczaj ujawnia się dopiero wtedy, kiedy jest już zaawansowany. Dlatego nazywany bywa "cichym zabójcą". Jest piątym najczęstszym nowotworem wśród Polek.

2021-04-14

Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany w wykazie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Czy oznacza to, że proste w obsłudze, sterylne, higieniczne i bezpieczne cewniki hydrofilowe będą łatwiej dostępne? Czy tysiące młodych pacjentów otrzymają szansę na bardziej samodzielne życie?

2021-04-10

Rak prostaty ma pierwsze miejsce wśród nowotworów złośliwych u mężczyzn, jeżeli chodzi o zachorowania, i drugie, jeżeli chodzi o zgony. A w finansowaniu jest dopiero ósmy - mówi dr hab. n. med. Paweł Wiechno, profesor Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Narodowego Instytutu Onkologii - Państwowego Instytutu Badawczego w rozmowie z portalem Rzeczpospolita.

2021-04-09

"Ministerstwo Zdrowia chce zmienić zasady dotyczące wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. (…) Dla części pacjentów zmienią się też zasady wydawania pieluchomajtek.

2021-04-07

Po niemal roku trwania pandemii COVID-19 zarówno pacjenci, pielęgniarki, lekarze, jak również przedstawiciele firm produkujących wyroby medyczne przyznają, że wdrożenie nowego sposobu realizacji zleceń na wyroby medyczne uratowało przed całkowitym załamaniem system zaopatrzenia pacjentów korzystających ze środków chłonnych.

2021-03-29

Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się wywiad z Anną Sarbak, prezeską Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" dotyczący osób chorych na zespół pęcherza nadreaktywnego - OAB (overactive bladder).

2021-03-26

Jednym ze skutków ubocznych leczenia nowotworu prostaty obok NTM są zaburzenia erekcji. Pacjenci, często dosyć pochopnie i na własną rękę szukają leków mogących im pomóc w tej niedyspozycji.

2021-03-24

To bardzo dobra wiadomość - 23 marca specjaliści, podczas warsztatów dziennikarskich pt. #oBRaCAmy na plus., podkreślili, ze chore na raka jajnika kobiety, dzięki nowym terapiom mogą nie tylko znacznie dłużej żyć bez nawrotu choroby, ale też prowadzić normalne, aktywne życie.

2021-03-19

Minister zdrowia nie podjął jeszcze decyzji w sprawie objęcia refundacją leku Betmiga w leczeniu objawów zespołu pęcherza nadreaktywnego. W sprawie objęcia refundacją leku Betmiga toczyły się trzy postępowania.

2021-03-18

Internetowe Konta Pacjenta (IKP) ma w Polsce zaledwie 3 proc. pacjentów w wieku 75 plus. W praktyce uniemożliwia to przepisywanie bezpłatnych leków osobom po 75. roku życia przez specjalistów. O zmianę tych przepisów apeluje m.in. Rzecznik Praw Pacjenta.

Następna strona >>