REKLAMA
MCC, Centrum Medyczne MCC

Środki absorpcyjne dedykowane dla dzieci

Moczenie nocne jest stosunkowo częstym zjawiskiem u dzieci. Dotyka ono szczególnie chłopców, u których występuje prawie 2 razy częściej niż u dziewczynek. Szacuje się, że dotyczy ok. 20% pięciolatków, 7% siedmiolatków, 5% dziesięciolatków i 2% nastolatków. Często granica wiekowa, po przekroczeniu której moczenie nocne uznaje się za problem natury medycznej wynosi 5 lat. I mimo, że jest to problem zanikający z wiekiem, często wzbudza on niepokój rodziców, którzy nie wiedzą jak pomóc swojemu dziecku.

Co zrobić zatem w sytuacji kiedy dziecko moczy się w nocy?

Pierwszym krokiem powinno być udanie się z dzieckiem na konsultację lekarską do pediatry. W trakcie wizyty lekarz powinien przeprowadzić dokładny wywiad, może również skierować na badania, które są pomocne w postawieniu odpowiedniej diagnozy.

Po postawieniu diagnozy lekarz może zaproponować terapię.

Niezależnie od przyczyny moczenia się dziecka i obranej metody leczenia warto skorzystać z trakcie jego trwania ze środków absorpcyjnych dostosowanych do potrzeb dzieci.

Środki absorpcyjne dla dzieci w nietrzymaniu moczu

Pieluchomajtki dla dzieci z nietrzymaniem moczu

Dedykowane dzieciom, które wyrosły już z tradycyjnych dziecięcych pieluszek. Posiadają elastyczny ściągacz taliowy oraz elastyczne rzepy, zapewniają swobodne oddychanie skóry dziecka, minimalizują także ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Majtki chłonne dla dzieci z nietrzymaniem moczu

Mają różny wygląd dla chłopców i dziewczynek, są dyskretne i przypominają bieliznę, najczęściej są wykonane z cienkiego materiału, który charakteryzuje się dużą chłonnością.

Nieprzemakalne podkłady dla dzieci z nietrzymaniem moczu

Są wielorazowego użytku, nie powodują alergii ani uczuleń, od spodu posiadają warstwy ochronne, które zapobiegają przepuszczaniu wilgoci i płynów.

Ze względu na właściwości drażniące moczu warto także pamiętać o prawidłowej higienie i pielęgnacji skóry moczącego się dziecka. Użyteczne mogą okazać się łagodne wyroby myjąco-odkażające oraz te zapobiegające powstawaniu bolesnych zmian skórnych i zakażeń.

Skip to content