REKLAMA
MCC, Centrum Medyczne MCC

Środki absorpcyjne dedykowane kobietom

Nietrzymanie moczu dotyka ponad dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn. Przyczynę stanowią m.in. przebyte porody naturalne, menopauza, zabiegi ginekologiczne oraz anatomia układu moczowego kobiety.

Borykając się z problemem nietrzymania moczu warto dysponować odpowiednią wiedzą na temat środków absorpcyjnych, wśród których można znaleźć m.in. te dedykowane kobietom i ich potrzebom.

Odpowiednia konstrukcja takich produktów pozwala na wchłanianie moczu w głębsze warstwy i ograniczenie jego kontaktu ze skórą. Do zalet tego typu produktów należy także zmniejszenie lęku związanego z możliwością pojawienia się kłopotliwych sytuacji i pozytywny wpływ na komfort psychiczny kobiet zmagających się z nietrzymaniem moczu

Środki absorpcyjne dla kobiet z nietrzymaniem moczu – kryteria doboru

Jeżeli chcemy aby artykuły higieniczne spełniały swoją rolę, powinny być odpowiednio dobrane.

Do podstawowych kryteriów należą:

Dalsze kryteria dotyczą cech produktu absorpcyjnego:

Środki absorpcyjne dla kobiet z nietrzymaniem moczu – rodzaje produktów

Uwzględniając powyższe kryteria mamy do wyboru następujące rodzaje środków absorpcyjnych, z których mogą korzystać kobiety borykające się z problemem nietrzymania moczu:

Wkłady anatomiczne (urologiczne) dla kobiet z nietrzymaniem moczu

Profilowane odpowiednio do anatomii kobiet. Występują w różnych rozmiarach i o różnym stopniu chłonności. Rekomendowane przy średnim nietrzymaniu moczu u kobiet samodzielnych lub częściowo samodzielnych. Jeśli kobieta cierpi na nietrzymanie moczu w lekkim stopniu zalecane jest korzystanie z wkładek urologicznych.

Pieluchy anatomiczne dla kobiet z nietrzymaniem moczu

Charakteryzują się dużą chłonnością. Rekomendowane przy średnim oraz ciężkim stopniu nietrzymania moczu. Dedykowane kobietom samodzielnym albo częściowo samodzielnym.

Majtki chłonne dla kobiet z nietrzymaniem moczu

Występują w różnych rozmiarach i poziomach chłonności. Rekomendowane dla kobiet samodzielnych lub częściowo samodzielnych ze średnim i ciężkim stopniem nietrzymania moczu. Ich zakładanie i zdejmowanie nie wymaga wsparcia opiekuna.

Majtki chłonne uniwersalne dla kobiet i mężczyzn z nietrzymaniem moczu

Produkowane w różnych rozmiarach i o różnych poziomach chłonności. Polecane dla osób samodzielnych albo częściowo samodzielnych ze średnim i ciężkim nietrzymaniem moczu. Nie jest wymagana pomoc opiekuna w ich założeniu i zdejmowaniu.

Pieluchomajtki z pasem biodrowym dla kobiet i mężczyzn z nietrzymaniem moczu 

Uniwersalne dla kobiet i mężczyzn. Występują w różnych rozmiarach i poziomach chłonności. Rekomendowane dla osób z ciężkim z nietrzymaniem moczu, z małym stopniem mobilności, często leżących. Utrzymywane wokół bioder za pomocą taśmy biodrowej. Mogą być zakładane samodzielnie lub przez opiekuna.

Pieluchomajtki z rzepami dla kobiet i mężczyzn z nietrzymaniem moczu

Uniwersalne dla mężczyzn i kobiet. Występują w różnych rozmiarach i poziomach chłonności. Rekomendowane dla osób z ciężkim z nietrzymaniem moczu, z małym stopniem mobilności, często o ograniczonej koordynacji ruchowej. Utrzymywane za pomocą przylepców, przylepco-rzepów lub rzepów. Ten rodzaj produktu musi zakładać opiekun.

Skip to content