REKLAMA
MCC, Centrum Medyczne MCC

Zanim skorzystasz z refundacji

Zanim zdecydujesz się skorzystać z refundacji pamiętaj:

  1. Refundacja przysługuje tylko osobom ubezpieczonym.
  2. Refundowany lek/terapia/wyrób medyczny nie oznaczają zawsze, że powinno się z nich skorzystać. Mogą one nie być odpowiednie do naszego schorzenia i/lub stopnia jego nasilenia.
  3. W Polsce tylko część terapii, leków i wyrobów medycznych jest refundowanych (często zdarza się również, że są one refundowane dla innych wskazań niż nietrzymanie moczu).
  4. Na dany lek/terapię/wyrób medyczny może przysługiwać inna refundacja w zależności od dolegliwości pacjenta. Warto zapytać lekarza, jaka refundacja przysługuje przy konkretnym schorzeniu.
  5. Refundacja obejmuje wybrane grupy społeczeństwa i jest przeznaczona dla osób z konkretnymi wskazaniami.
  6. Refundacja może być jednorazowa, ale może mieć też formę zlecenia stałego. Jest tak m.in. w przypadku wyrobów medycznych stosowanych w cyklicznym zaopatrzeniu miesięcznym (np. pieluchomajtki i zamienniki).
  7. Zawsze należy szukać optymalnego i skutecznego rozwiązania. Refundacja jest ważna i przydatna, ale tylko w sytuacji, gdy pokrywa się z właściwą ścieżką terapii, wyznaczoną przez lekarza i/lub fizjoterapeutę specjalizującego się w schorzeniach dna miednicy.
Skip to content