Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Ma się wydłużyć lista wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie
2017-12-29

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad zmianami dotyczącymi zwiększenia limitów i zmniejszenia dopłat na wyroby medyczne. Przygotowano już nowelizację rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

W projektowanej noweli zaproponowano m.in. zwiększenie limitu ilościowego na pieluchomajtki i podkłady - z 60 do 90 sztuk miesięcznie. Organizacje pacjentów zwracają jednak uwagę, że zmiana w praktyce będzie mało realna, ponieważ wraz z nią nie zaproponowano zwiększenia finansowania tych produktów.

Brak wzrostu nakładów oznacza, że obowiązujące limity cenowe faktycznej refundacji zostaną obniżone z poziomu 1,28 zł do 0,86 zł za sztukę dla pacjenta onkologicznego, a dla pozostałych z 1,05 zł do 0,7 zł za sztukę - a środków w tej cenie, które by rzeczywiście zabezpieczały pacjentów, po prostu nie ma. W yrób najtańszy siłą rzeczy nie jest najlepszy.

Projekt jest już po konsultacjach społecznych, ma wejść w życie 30 dni po ogłoszeniu.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

 
REKLAMA