Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Podsekretarz stanu w MZ, M. Tombarkiewicz o pracach nad opieką zdrowotną w Polsce
2017-05-05

Podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia referuje stan zaawansowania prac nad koordynowaną opieką zdrowotną w Polsce.

MZ od roku zajmuje się problemem przeprowadzenia pacjenta przez różnego rodzaju zawiłości poszczególnych poziomów jednostek służby zdrowia, między POZ a specjalistyką laboratoryjną, szpitalem i rehabilitacją poszpitalną. Wdrażane są już pierwsze pomysły. Funkcjonuje również pilotaż opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży, w przygotowaniu są: pilotaż opieki pacjenta po ostrym zespole wieńcowym oraz po protezoplastyce. Programy te będą obejmować dużą populację pacjentów. MZ współpracuje też z organizacjami pacjenckimi nad opieką koordynowaną dla pacjentów z SM. Ministerstwo znajduje się już na poziomie jego pilotażu w jednym z województw. Działania te podlegają obserwacji, w jaki sposób można je skutecznie wdrożyć i skoordynować opiekę. Później, jeśli założenie teoretyczne sprawdzi się, programy zostaną wdrożone w całym kraju.

Wywiad na: http://www.medexpress.pl/jestesmy-gotowi-na-wdrozenie-koordynowanej-opieki-zdrowotnej/66812

  


REKLAMA