REKLAMA
Ukraina, solidarność, jesteśmy solidarni, jesteśmy z Wami

Zmiany w wycenach świadczeń fizjoterapeutycznych

Narodowy Fundusz Zdrowia cofa się o krok w sprawie wycen świadczeń fizjoterapeutycznych. Prezes NFZ uchylił zarządzenie zmieniające wyceny fizjoterapii domowej i ambulatoryjnej.

Co na to fizjoterapeuci?

Krajowa Izba Fizjoterapeutów wskazuje, że wejście w życie uchylonego zarządzenia było cyklicznie odraczane od kwietnia 2021. „Nie jest to jednak żaden sukces, bo wycena fizjoterapii wciąż pozostaje na żałosnym poziomie poniżej kosztów realizacji świadczenia. Co ważne nie wiadomo kiedy można liczyć na racjonalne rozwiązania w tej kwestii” – czytamy w opublikowanej na stronach KIF informacji.

KIF podkreśla tryb uchylenia zarządzenia. „Krajowa Izba Fizjoterapeutów stoi na stanowisku, iż ogłaszanie zmian lub uchylanie aktów prawnych na dwa dni przed ich wejściem w życie jest skandaliczne. Utrudnia organizację pracę i planowanie przyjęć pacjentów. Oczekujemy na informacje, co z projektem zarządzenia z grudnia 2021, które zmniejszało wycenę fizjoterapii w trybie domowym. Mamy nadzieję, że Prezes NFZ uzna, że kilkaset przesłanych opinii ma znaczenie. KIF zapewnia, że będą kontynuowane działania na rzecz zwiększenia wycen fizjoterapii oraz  fizjoterapeuty w publicznym systemie ochrony zdrowia”.

Całość zarządzenia: Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 223/2021/DSOZ.

Źródło: www.cowzdrowiu.pl

Skip to content