REKLAMA
Ukraina, solidarność, jesteśmy solidarni, jesteśmy z Wami

Trwa Światowy Tydzień Kontynencji (20-26 czerwca 2022)

Światowy Tydzień Kontynencji (WCW) jest coroczną inicjatywą zarządzaną przez WFIPP. Odbywa się w porozumieniu z Międzynarodowym Towarzystwem Kontynencji (ICS) i Europejskim Towarzystwem Urologicznym (EAU). Inicjatywa ma na celu podnoszenie świadomości na temat problemów z pęcherzem i jelitami, przewlekłego bólu miednicy i innych schorzeń.

W tym roku WFIPP organizuje serię specjalnych webinariów, podczas których poszczególne firmy będą mogły zaprezentować innowacyjne urządzenie/leczenie. Ponadto, odbędzie się specjalne webinarium poświęcone uruchomieniu „ekosystemu inkontynencji”, który WPIPP tworzy wspólnie z ECHAlliance.

Rejestracja na wydarzenie: TUTAJ.

Celem tych działań jest zwiększenie świadomości na temat tego rodzaju schorzeń oraz pomoc w ich destygmatyzacji poprzez edukację: wydarzenia, publikacje, informacje prasowe itp. Celem jest także stworzenie wiarygodnego i łatwo dostępnego forum dla osób poszukujących informacji – pacjentów, rodzin, opiekunów, pracowników służby zdrowia, instytucji (naukowych i akademickich) i biznesu oraz oczywiście grup doradczych pacjentów na całym świecie.

Okazuje się, że nietrzymanie moczu dotyka nawet 1 na 3 osoby i jest bardziej powszechne niż katar sienny.

Skip to content