REKLAMA
MCC, Centrum Medyczne MCC

MZ: nowelizacja ustawy refundacyjnej jak najszybciej

Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski zapowiada zakończenie prac nad nowelizacją ustawy refundacyjnej. Chce, by weszła w życie jak najszybciej.

Podczas konferencji prasowej wiceministra zdrowia, Macieja Miłkowskiego, poświęconej szczepieniom przeciw grypie w sezonie jesienno-zimowym (9 sierpnia), minister podkreślił, że Ministerstwo Zdrowia planuje przyjęcie całościowej nowelizacji ustawy. – Zależy nam na nowelizacji całości projektu i nad tym będziemy pracowali. Jest tam kilka istotnych przepisów, że muszą wejść najpóźniej 1 stycznia 2023 roku. Te przepisy są bardzo mocno oczekiwane – podkreślił.

W ustawie są jednak zapisy, których branża farmaceutyczna nie przyjęła z entuzjazmem. Jeżeli w trakcie rozmów okaże się, że nie ma na pewne przepisy zgody, to wiceminister jest w stanie z nich zrezygnować, byle nie pogrzebać całości nowelizacji ustawy.

Branża nie widziała jeszcze ostatecznych uzgodnień. Po publikacji projektu będzie ewentualnie czas na rozmowy i zmiany, które – jak podkreślił Miłkowski – „czasami są jeszcze przed pierwszym czytaniem w Sejmie”.

Źródło: Rynek Zdrowia

Skip to content