REKLAMA
MCC, Centrum Medyczne MCC

Jerzy Szafranowicz obejmie stanowisko po Macieju Miłkowskim?

Jerzy Szafranowicz jest kandydatem na stanowisko wiceministra zdrowia po Macieju Miłkowskim – potwierdziła na konferencji prasowej minister zdrowia Izabela Leszczyna. Szefowa resortu ma zwrócić się z prośbą do premiera o zaakceptowanie jego kandydatury.

Izabela Leszczyna zaznaczyła również, że Jerzy Szafranowicz dobrze zna system ochrony zdrowia, bo jest lekarzem, ekonomistą i dyrektorem szpitala. W przeszłości pełnił funkcję szefa regionalnego Narodowego Funduszu Zdrowia. – Trudno właściwie wymarzyć sobie lepszego kandydata na wiceministra – oceniła minister Leszczyna.

Jerzy Szafranowicz jest absolwentem wydziału lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Jego specjalizacją jest chirurgia urazowo-ortopedyczna. Na Akademii Ekonomicznej w Katowicach ukończył studia podyplomowe – zarządzanie w spółkach prawa handlowego w ochronie zdrowia, a na Politechnice Łódzkiej doktoryzował się w dziedzinie nauk ekonomicznych.

W latach 2009-2015 był dyrektorem SP ZOZ Zespołu Szpitali Miejskich, w latach 2015-2016 pełnił funkcję zastępcy prezydenta Chorzowa ds. gospodarczych. Od 2016 do 2019 roku kierował Śląskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że premier Donald Tusk podpisał w środę dymisję złożoną przez wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego. Jego nazwisko zostało już usunięte z publikowanej na stronie internetowej listy osób stanowiących kierownictwo resortu. Rezygnację z funkcji podsekretarza stanu złożył pod koniec kwietnia.

Źródła:

Dymisja Macieja Miłkowskiego podpisana przez premiera, Medexpress

Szafranowicz za Miłkowskiego, Medexpress

Skip to content