REKLAMA
MCC, Centrum Medyczne MCC

Holmowa enukleacja prostaty w Olsztynie

Zabieg laserowej enukleacji prostaty, na Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie przeprowadził dr Mark Cynk z Wielkiej Brytanii.

Małoinwazyjna operacja w olsztyńskim szpitalu

HOLEP to laserowa enukleacja gruczolaka prostaty, która zastępuje w sposób małoinwazyjny rozległą operację otwartą. Jej zaletą jest trwałe i skuteczne oddawanie moczu u mężczyzn, którzy mają problemy z prostatą.

Szpital w Olszynie podkreślił, że przeprowadzenie tego typu operacji było możliwe dzięki nowoczesnemu sprzętowi, jaki placówka pozyskała.

Kim jest dr Mark Cynk?

Dr Mark Cynk jest konsultantem, chirurgiem urologicznym i głównym klinicystą w dziedzinie urologii w Maidstone and Tunbridge Wells NHS Trust. Specjalizuje się w: urologii ogólnej, laparoskopowej chirurgii nerek, raku nerki, laserowej chirurgii kamieni, laserowej ablacji guzów pęcherza moczowego, holmowej enukleacji prostaty. Dr Cynk jest także przewodniczącym Akademii Holmium, która zapewnia szkolenia i mentoring w zakresie chirurgii laserowej na całym świecie. Jest uznawany za jednego z najbardziej doświadczonych chirurgów laserowych w urologii w Wielkiej Brytanii.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

Skip to content