Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-09-14

W dniach 13-15 września br. na PGE Narodowym w Warszawie odbywa się XXXIII Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników organizowany pod hasłem "Zdrowa kobieta naszym celem i przyszłością" i pod patronatem honorowym małżonki prezydenta RP, pani Agaty Kornhauser-Dudy. Po raz pierwszy jednak Kongresowi towarzyszy Sesja Pacjentek Ginekologicznych.

REKLAMA
2018-09-13

Nowotwory prostaty są drugie po raku piersi, pacjenci wymagają wszelkich form wsparcia - także psychologicznego, którego wciąż jest za mało - podkreślano we wtorek (4 września) w Białostockim Centrum Onkologii, przy okazji zakładania oddziału stowarzyszenia "Gladiotor" w tym mieście.

2018-09-11

Współpłacenie jest dopuszczalne jako rozwiązanie poprawiające sytuację pacjentów w systemie opieki zdrowotnej o ile jest powiązane ze skróceniem kolejki i możliwością wyboru lekarza lub otrzymaniem lepszej jakości świadczeń.

2018-09-01

Minister zdrowia podpisał obwieszczenie w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 września 2018 r.

2018-08-12

Długie kolejki do świadczeń, wysokie koszty leczenia, biurokracja oraz niewystarczająca liczba personelu medycznego - taki krajobraz systemu ochrony zdrowia nakreśliło ostatnie, światowe badanie przeprowadzone przez firmę badawczą IPSOS MORI.

2018-08-10

W sklepach medycznych pracują sprzedawcy, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę w zakresie zaopatrzenia w wyroby medyczne. Muszą posiadać wiedzę o sprzęcie w jaki są zaopatrywani pacjenci.

2018-08-09

Pacjenci z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB) nadal nie są leczeni zgodnie ze światowymi standardami.

2018-08-03

O rosnących cenach pieluch, papieru toaletowego i chusteczek poinformował koncern Procter&Gamble. Producent tak zwanych artykułów szybko zbywalnych, Kimberly-Clark, zapowiedział w komunikacie, że rosnące koszty towarów zmniejszą spodziewany zysk.

2018-08-01

Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i kierownik I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii, odebrał certyfikat "Dobre Relacje z Pacjentem". Certyfikatem zostało uhonorowane Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka.

Następna strona >>
REKLAMA