Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Pacjenci apelują do Premiera RP
2012-01-23
Małopolski Sejmik Organizacji Osób Niepełnosprawnych wysłał do Premiera RP - pana Donalda Tuska list otwarty, w którym zwraca uwagę na brak nowelizacji przepisów regulujących zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. List został również skierowany do obecnego Ministra Zdrowia - pana Bartosza Arłukowicza.

Organizacja z Krakowa postuluje o jak najszybszą nowelizację przepisów regulujących zaopatrzenie ortopedyczne i pomocnicze. Pacjenci domagają się przyspieszenia prac nad nowelizacją rozporządzenia oraz o niezwłoczne wprowadzenie zmian w życie. W swoim wystąpieniu Sejmik zwraca uwagę na brak nowelizacji przepisów od ponad 13 lat przez co, jak sugeruje państwo skazuje niepełnosprawnych na ciężki los i traktuje jako obywateli II kategorii. W swoim piśmie organizacja przedstawia również kalendarium prac Ministerstwa Zdrowia nad zmianami w kwestii zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze w trakcie kadencji Minister Zdrowia p. Ewy Kopacz, jednocześnie dając do zrozumienia jak niewiele zostało zrobione dla osób niepełnosprawnych przez ostatnie 4 lata.

Dotychczas list otwarty Małopolskiego Sejmiku poarło 29 organizacji pacjenckich z całej Polski, m.in. Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" zrzeszające osoby z nietrzymaniem moczu. Osoby cierpiące na NTM również od lat oczekują zmian, na mocy których miałyby szerszy i łatwiejszy dostęp do refundowanych środków wchłaniających, na poziomie zapewniającym im komfort oraz higienę osobistą.

Organizacje pacjenkcie licznie podpisując się pod postulatami MSOON jednoczą się w walce o prawa osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych i zwiększają szanse, że ich apel zostanie zauważony.

Więcej informacji: www.msoon.org