Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Konsultacja urologiczna dla mężczyzn w Poznaniu
2019-01-17

Z konsultacji w poznańskim Punkcie Profilaktyki Intymnej skorzystało prawie 1200 kobiet. Od stycznia Punkt poszerza ofertę i z usług specjalistów mogą korzystać także mężczyźni, którzy chcą uzyskać konsultację urologiczną.

Z danych Punktu wynika, że najwięcej konsultacji medycznych dotyczyło infekcji intymnych oraz antykoncepcji długoterminowej i awaryjnej. Wykonano 95 badań cytologicznych, a u 59 pacjentek stwierdzono zmiany nowotworowe oraz torbiele i guzy wymagające poszerzonej diagnostyki. Stwierdzono też 37 ciąż. Zdarzały się również sytuacje wymagające szybkiego skierowania do szpitala.

Od stycznia pacjenci korzystający z usług gabinetu mogą przebadać także układ moczowy. Każdy mężczyzna po 40. roku życia powinien wykonać badanie urologiczne i regularnie raz w roku poddawać się badaniu w gabinecie urologa, a po ukończeniu 50 lat oznaczyć poziom antygenu tzw. PSA w surowicy krwi.

Przyjęcia pacjentów i pacjentek odbywają się w Punkcie Profilaktyki Intymnej przy ul. Św. Marcin 58/64 (I piętro). By zarezerwować wizytę, należy się zarejestrować. Wizytę można umówić także online za pomocą formularza dostępnego na stronie www.fanari.pl/rejestracja/.

Więcej: www.rynekzdrowia.pl