Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

ICS publikuje VI edycję e-książki na temat inkontynencji
2018-11-18

Na stronie ICS (International Continence Society) ukazała się kolejna, VI już edycja książki na temat nietrzymania moczu, tym razem w formie e-booka.

W tej edycji uwzględniono wyniki szóstych międzynarodowych konsultacji w sprawie nietrzymania moczu, które odbyły się w Tokio we wrześniu 2016 r., które zostały opracowane przez Paula Abramsa, Lindę Cardozo, Adriana Wagga i Alana Weina.

Prace są wynikiem systematycznej pracy i aktualizacji dostępnej wiedzy przez dwustu ekspertów, podzielonych na 23 komitety. Metoda ta jest wyraźnym odzwierciedleniem podejścia International Consultation on Urological Disease (ICUD) dotyczącego konsultacji.

Raport naukowy VI ICI został opublikowany w czasopiśmie Neurourology & Urodynamics. Zawiera zalecenia, poziomy dowodów i algorytmy ze wszystkich konsultacji w jednym dokumencie.

Każdy nowy rozdział w książce jest przedmiotem intensywnej, systematycznej aktualizacji dokonywanej za pośrednictwem International Consultation on Incontinence pod auspicjami ICUD. Pierwsza konsultacja miała miejsce w 1998 r. Od tego czasu ICI ugruntowało swoją pozycję jako jeden z czołowych i szeroko cytowanych międzynarodowych kompendiów dotyczących leczenia nietrzymania moczu i kału.

Plik PDF do pobrania: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/nau.23551
REKLAMA