Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Wyroby medyczne: koniec z potwierdzaniem zleceń w NFZ
2018-04-13

Jeszcze w tym roku Narodowy Fundusz Zdrowia chce uruchomić rozwiązanie informatyczne wspierającego procesy elektronicznego potwierdzania zlecenia na zaopatrzenie pacjenta w wyroby medyczne. Do tego musi jednak zmodyfikować swój system informatyczny.

Testy tego rozwiązania powinny się zakończyć we wrześniu 2018 r. a uruchomienie planowane jest na IV kwartał tego roku. Nowe rozwiązanie IT umożliwi wystawienie przez osobę uprawnioną (lekarz/pielęgniarka/położna/fizjoterapeuta) w systemie informatycznym zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne, przekazanie do NFZ oraz uzyskanie zwrotnego potwierdzenie bez konieczności wizyty pacjenta w siedzibie oddziału NFZ. Dotyczy to zarówno zleceń na zaopatrzenie jednorazowe, jak i comiesięczne. Może więc chodzić np. o sprzęt ortopedyczny ale też wyroby higieniczne.

Zniknie też konieczność uzyskania przez pacjenta potwierdzonego zlecenia na naprawę wyrobu medycznego - teraz to także wymagało wizyty w NFZ. Planowane jest wyeliminowanie rejonizacji wynikającej z adresu pacjenta (np. gdy uraz zdarzy nam się podczas pobytu poza miejscem zamieszkania, nie będziemy zmuszeni uzyskiwać potwierdzenia we właściwym dla zamieszkania oddziale NFZ).

Weryfikację przez podmiot realizujący zaopatrzenie uprawnienia pacjenta do świadczenia (refundacji danego wyrobu medycznego) ma następować zdalnie wprost w systemie NFZ i na dzień odbioru wyrobu.

Źródło: www.politykazdrowotna.com
REKLAMA