Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

POLMED za wprowadzeniem zmian w finansowaniu wyrobów medycznych - rozmowa z prezesem Witoldem Włodarczykiem
2017-12-27

Prezes Izby POLMED, Witold Włodarczyk, na łamach Medexpressu wypowiedział się na temat pracy Izby w mijającym 2017 roku oraz o wprowadzeniu zmian w finansowaniu wyrobów medycznych.

W 2017 r. Izba podjęła liczne działania koncentrujące się na zmianach prawnych. Projekt ustawy refundacyjnej, rozporządzenia i zarządzenia były analizowanie i opiniowane, dodatkowo Iza pracowała też nad Kodeksem Etyki, który zacznie obowiązywać firmy członkowskie od stycznia 2018 r.

POLMED chce wprowadzić zmiany w finansowaniu wyrobów medycznych. System potrzebuje nowego spojrzenia na ten obszar. Jednak wszelkie zmiany należy wprowadzać w konsultacji ze środowiskami pacjenckimi i branżą, która zapewnia dostęp do tych produktów. Dialog pomiędzy Ministerstwem Zdrowia, Rozwoju, Nauki, Narodowego Funduszu Zdrowia i AOTMiT powinien doprowadzić do dobrych, przemyślanych zmian. Wyroby medyczne to ogromny obszar, na który trzeba spojrzeć interdyscyplinarne.

Izba POLMED zamierza konsekwentnie prowadzić działania edukacyjne, promować branżę i jednocześnie dbać o dostęp pacjentów do wyrobów medycznych. Prezez Włodarczyk wyraził nadzieję, że projekty realizowane przez Ministerstwo Rozwoju będą wspierać rynek, a polskie wyroby medyczne będą coraz bardziej doceniane na arenie międzynarodowej. W zakresie zmian prawnych, najważniejszy jest dialog, w którym POLMED chce uczestniczyć.


Pełna treść wywiadu: http://www.medexpress.pl/wlodarczyk-jestesmy-za-wprowadzeniem-zmian-w-finansowaniu-wyrobow-medycznych/69029


 
REKLAMA