Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Neuromodulacja krzyżowa znalazła się w projekcie rozporządzenia świadczeń gwarantowanych!
2018-01-04

29 grudnia 2017r. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, w którym znalazła się m.in., jako świadczenie gwarantowane, neuromodulacja krzyżowa.

Wprowadzenia świadczenia neuromodulacji krzyżowej jest realizacją rekomendacji nr 213/2014 z dn. 8 września 2014 roku Prezesa AOTMiT. Implementacja neuromodulacji krzyżowej do wykazu świadczeń gwarantowanych jest zasadna z klinicznego i ekonomicznego punktu widzenia. W badaniach wykazano, że zastosowanie tej metody leczenia przynosi istotną statystycznie poprawę w zakresie parametrów mikcyjnych, nasilenia nietrzymania moczu, jak również zużycia materiałów absorbcyjnych, a także przyczynia się do poprawy jakości życia pacjentów.

Do 22 stycznia 2018r. trwają konsultacje publiczne, które można zgłaszać pod adresem: uwagi.swiadczenia.gwarantowane@mz.gov.pl

Pełna wersja dokumentu: www.legislacja.rcl.gov.pl
REKLAMA