Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Innowacyjne leki na prostatę - co zmienią?
2017-11-08

Łatwiejsza dostępność leków innowacyjnych na prostatę w ramach refundacj spowoduje, że będą one mogły być stosowane już w pierwszej fazie leczenia. Pacjenci otrzymają szansę na przedłużenie życia o wiele miesięcy czy nawet lat - uważa prof. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Profesor pozytywnie ocenia decyzje Ministerstwa Zdrowia odnośnie poszerzenia programu lekowego dla pacjentów onkologicznych z przerostem gruczołu krokowego. Możliwe będzie zastosowanie nowoczesnych leków jeszcze przed włączeniem chemioterapii.

Profesor Chłosta uważa, że z możliwości stosowania nowych metod leczenia powinni korzystać również urolodzy, a nie tylko onkolodzy.- Polscy urologowie nie mają możliwości zastosowania wielu terapii. Jest to biegunowo odmienne niż w pozostałych krajach Unii - ocenia prof. Chłosta.

Do programu lekowego wprowadzono m.in. terapię abirateronem we wskazaniu "pre chemo", dzięki temu cierpiący na raka prostaty będą leczeni nowym lekiem jeszcze przed włączeniem uciążliwej chemioterapii.

Źródło: www.rynekaptek.pl
REKLAMA