Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

dr Roman Topór-Mądry nowym prezesem AOTMiT
2017-11-09

8 listopada minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powołał doktora Romana Topór-Mądrego na stanowisko prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie Konstanty Radziwiłł podziękował za pracę dr. Wojciechowi Matusewiczowi, dotychczasowemu szefowi AOTMiT, który kierował Agencją od kwietnia 2008 roku. Wtedy zastąpił na stanowisku jej pierwszego dyrektora, Waldemara Wierzbę.

W wyniku wejścia w życie ustawy z 25 czerwca 2009 roku o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, ówczesna Agencja Oceny Technologii Medycznych (AOTM) zyskała osobowość prawną. To również wiązało się z koniecznością zmian organizacyjnych. Od tej pory na czele Agencji stał prezes, a nie jak wcześniej - dyrektor.

W październiku 2009 roku Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nabór na stanowisko prezesa Agencji, który wygrał dr Wojciech Matusewicz.

Nowy szef AOTMiT, dr Roman Topór-Mądry pracował dotychczas m.in. w Katedrze Epidemiologii i Badań Populacyjnych Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Jest specjalistą w zakresie zdrowia publicznego i epidemiologii. Pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie zdrowia publicznego w woj. małopolskim.

Prezes AOTMiT wydaje rekomendacje dot. m.in. świadczeń zdrowotnych, leków oraz programów zdrowotnych.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl
REKLAMA