REKLAMA
MCC, Centrum Medyczne MCC

Warszawa neuromodulacją stoi

W warszawskiej Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy przy ul. Lindleya, po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, wznowiono leczenie za pomocą neuromodulacji krzyżowej.

Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym dodatkowo umożliwia rozmowę z pacjentem, który informuje o swoich odczuciach. Dzięki temu można jeszcze dokładniej dobrać lokalizacje elektrody. Po kilku tygodniach, w drugim etapie zabiegu, implantowany jest stały neuromodulator. Od kwietnia 2019 roku zabiegi neuromodulacji są w pełni refundowane przez NFZ.

Neuromodulacja krzyżowa jest stosowana w urologii do leczenia pęcherza nadreaktywnego i innych czynnościowych zaburzeń mikcji opornych na klasyczną terapię. Neuromodulacja nerwów krzyżowych w ciężkich objawach NTM jest w Warszawie oferowana także w innych szpitalach: w I Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP, Centrum Medyczne „Żelazna” oraz Oddziale Klinicznym Urologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego.

Już 4 marca kolejny oddział ginekologiczny – Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie, kierowanym przez prof. Ewę Barcz zacznie wszczepiać neuromodulatory pacjentkom z zespołem pęcherza nadreaktywnego i innych czynnościowych zaburzeń mikcji, którym dotychczasowa terapia nie pomogła.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

Skip to content