REKLAMA
MCC, Centrum Medyczne MCC

W Warszawie powstała nowa placówka, gdzie będzie leczone NTM

7 maja br. na stołecznym Ursynowie został oficjalnie otwarty „Szpital Mazovia”. Jest pierwszą w Polsce, prywatną placówką o profilu urologiczno-ginekologicznym.

W Szpitalu wykonywane będą operacje otwarte i laparoskopowe oraz endoskopowe. Jednostka dysponuje także częścią ambulatoryjną z gabinetami konsultacyjnymi oraz pracowniami USG, RTG, endoskopową i urodynamiczną. Realizowane będą również zabiegi w zakresie urologii dziecięcej oraz operacje na nietrzymanie moczu.

Szpital dysponuje 12 łóżkami w pokojach jedno i dwuosobowych z klimatyzacją i osobnymi łazienkami. Pacjenci będą pod opieką medyczną przez 24 h na dobę.

Lecznica posiada własną Radę Naukową, której przewodniczy prof. dr hab. Andrzej Borkowski, Kierownik Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zespołem ginekologicznym Szpitala Mazovia kieruje prof. dr hab. Włodzimierz Baranowski, Kierownik Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego MON w Warszawie, przewodniczący sekcji Nauk Podstawowych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Szpital zamierza wykonywać nawet 200 zabiegów i operacji miesięcznie. Pierwsze operacje przeprowadzone zostały z początkiem kwietnia.

Za wszystkie usługi wykonywane w placówce, pacjent będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni, ponieważ „Mazovia” nie ma na razie podpisanej umowy z NFZ.

Skip to content