Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

2021-03-18

Internetowe Konta Pacjenta (IKP) ma w Polsce zaledwie 3 proc. pacjentów w wieku 75 plus. W praktyce uniemożliwia to przepisywanie bezpłatnych leków osobom po 75. roku życia przez specjalistów. O zmianę tych przepisów apeluje m.in. Rzecznik Praw Pacjenta.

2021-03-12

Minister zdrowia wciąż jeszcze decyzji w sprawie objęcia refundacją leku Betmiga w leczeniu objawów zespołu pęcherza nadreaktywnego. I wyjaśnia, że w sprawie refundacji toczyły się trzy postępowania.

2021-03-09

Ministerstwo Zdrowia, na opublikowanej liście leków refundowanych obowiązującej od 1 marca. nadal nie uwzględniło oczekiwanego od wielu lat przez pacjentów leku mirabegron, stosowanego w II linii leczenia OAB.

2021-03-05

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, w odpowiedzi na interpelację nr 12871 poseł Henryki Krzywonos-Strycharskiej (KO), w sprawie "skomplikowanej procedury wydawania i odbioru pieluchomajtek w aptece", zaprzeczył, że istniejący system zaopatrzenia w wyroby medyczne wydawane na zlecenie indywidualne jest uciążliwy dla pacjentów, podkreślając m.in., że od początku 2020 roku pacjent nie musi już osobiście stawiać się w siedzibie oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w celu potwierdzenia zlecenia. Jest to efekt wprowadzonego zlecenia z e-potwierdzeniem w ramach eZWM.

2021-03-04

W Szpitalu Międzyleskim w Warszawie przy ul. Bursztynowej 2, na oddziale ginekologicznym, którym kieruje prof. Ewa Barcz, 4 marca 2021 odbyły się pierwsze w tym szpitalu refundowane przez NFZ zabiegi wszczepienia neuromodulatora pacjentkom z najcięższymi postaciami NTM.

2021-03-02

Poradnik dla pacjentów z pęcherzem nadaktywnym to praktyczny przewodnik po terapiach stosowanych w leczeniu OAB. Przypadek każdej chorej osoby należy traktować indywidualnie. To, co jednak istotne, to kolejność postępowania, którą powinien znać każdy pacjent. "Poradnik dla pacjentów z pęcherzem nadaktywnym" temu właśnie ma służyć. Nie wyręczać lekarza, lecz uświadomić pacjenta z jakich metod leczniczych może i powinien skorzystać, zanim zgodzi się, w pełni świadomie, na najbardziej obciążające i inwazyjne metody, w tym leczenie operacyjne.

2021-02-25

W warszawskiej Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy przy ul. Lindleya, po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, wznowiono leczenie za pomocą neuromodulacji krzyżowej.

2021-02-22

Zbliża się wiosna. To czas, kiedy po długiej i wyjątkowo śnieżnej zimie chcemy zadbać o swoje zdrowie, kondycję i ciało. Chcemy wrócić do aktywności fizycznej, bo ona jest gwarantem dobrego samopoczucia i zdrowia. Jak ćwiczyć gdy mamy problem z nietrzymaniem moczu?

2021-02-18

Minister Miłkowski wylicza, które leki będą wpisane na listy refundacyjne. Mówi między innymi o preparatach stosowanych w leczeniu raka płuca, jajnika, nerki, prostaty, a także w przewlekłej białaczce limfocytowej i szpiczaku plazmocytowym, oraz o tych wykorzystywanych w niewydolności serca.