Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

2020-12-18

Odwołane wizyty kontrolne, strach przed zakażeniem wirusem w poradniach onkologicznych i brak jakichkolwiek zmian w dostępie do leczenia. Tak wyglądał rok 2020 z perspektywy pacjentów z rakiem gruczołu krokowego.

2020-12-16

Prawie 450 osób uczestniczyło w sześciu debatach w ramach zorganizowanej przez Koalicję "Na pomoc niesamodzielnym" konferencji zatytułowanej "Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro". To już druga edycja tego wydarzenia, którego celem było wypracowanie wspólnych rozwiązań w dobie postępujących zmian demograficznych i pandemii COVID-19. Każda z debat kończyła się ankietą, której wyniki posłużą organizatorom do wnikliwej analizy stanu opieki długoterminowej w Polsce oraz pozwolą wypracować wnioski na przyszłość.

2020-12-15

"Pessaroterapia jest jedną z metod leczenia zachowawczego obniżenia narządów miednicy mniejszej. Świetnie sprawdza się także w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu. Jest to metoda nieinwazyjna, tania i obarczona niskim ryzykiem powikłań. Prawidłowe dobranie rozmiaru pessarium jest kluczowym elementem leczenia.

2020-12-07

Na zespół pęcherza nadreaktywnego cierpi niemal 1/6 społeczeństwa. Problem ten rozpoznawany jest u 27 procent kobiet i 10,8 procent mężczyzn powyżej 18. roku życia. Częstość występowania schorzenia zwiększa się wraz z wiekiem i zwykle towarzyszą mu inne dolegliwości ze strony dolnych dróg moczowych - naglące parcia na pęcherz z lub bez epizodów nietrzymania moczu oraz zwiększona liczba mikcji w dzień i w nocy. Ocenia się, że w Europie z powodu OAB cierpi niemal 50 milionów osób, w Polsce około 2-3 milionów. Wstydliwe dla pacjentów schorzenie co roku dotyka w naszym kraju 10-15 tysięcy nowych pacjentów.

2020-12-02

"Uchwalone w Sejmie w ostatni piątek przepisy zwane ustawą COVID-ową uzupełniają system elektronicznej dokumentacji medycznej o nową kategorię dokumentów - elektroniczne zlecenie na zaopatrzenie/naprawę wyrobu medycznego.

2020-12-01

Nad tymi i wieloma innymi zagadnieniami debatowali podczas trzydniowej konferencji (25-27 listopada) Koalicji "Na pomoc niesamodzielnym" eksperci akademiccy, przedstawiciele administracji rządowej, towarzystw naukowych, pracownicy sektorów opieki zdrowotnej i społecznej oraz organizacji pacjenckich.

2020-11-25

Pod patronatem Ministra Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Komisji Europejskiej i European Ageing Network, dziś w Warszawie rozpoczyna się trzydniowa (25-27 listopada) ogólnopolska konferencja Koalicji "Na pomoc niesamodzielnym", zatytułowana "Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro".

2020-11-25

"Ryzyko zachorowania na raka prostaty wrasta wraz z wiekiem. Dlatego mężczyźni po 45. roku życia powinni regularnie wykonywać urologiczne badania profilaktyczne. Ten rodzaj nowotworu ma bardzo dobre rokowania pod warunkiem, że zostanie wykryty we wczesnym stadium rozwoju. Niestety, w tej fazie najczęściej przebiega bezobjawowo, stąd potrzeba regularnych kontroli.

2020-11-23

Na łamach portalu Puls Medycyny czytamy niepokojące informacje na temat wzrostu zachorowań na raka gruczołu krokowego w Polsce.
"Rak gruczołu krokowego jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych wśród mężczyzn na całym świecie. Chorobę charakteryzuje znaczna dynamika wzrostu zachorowalności i utrzymująca się na stałym poziomie umieralność. W Polsce jest drugim co do częstości (po raku płuca) rozpoznaniem wśród guzów litych i stanowi ok. 20 proc. wszystkich zdiagnozowanych nowotworów złośliwych.