Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

2021-03-02

Poradnik dla pacjentów z pęcherzem nadaktywnym to praktyczny przewodnik po terapiach stosowanych w leczeniu OAB. Przypadek każdej chorej osoby należy traktować indywidualnie. To, co jednak istotne, to kolejność postępowania, którą powinien znać każdy pacjent. „Poradnik dla pacjentów z pęcherzem nadaktywnym” temu właśnie ma służyć. Nie wyręczać lekarza, lecz uświadomić pacjenta z jakich metod leczniczych może i powinien skorzystać, zanim zgodzi się, w pełni świadomie, na najbardziej obciążające i inwazyjne metody, w tym leczenie operacyjne.

2021-02-25

W warszawskiej Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy przy ul. Lindleya, po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, wznowiono leczenie za pomocą neuromodulacji krzyżowej.

2021-02-22

Zbliża się wiosna. To czas, kiedy po długiej i wyjątkowo śnieżnej zimie chcemy zadbać o swoje zdrowie, kondycję i ciało. Chcemy wrócić do aktywności fizycznej, bo ona jest gwarantem dobrego samopoczucia i zdrowia. Jak ćwiczyć gdy mamy problem z nietrzymaniem moczu?

2021-02-18

Minister Miłkowski wylicza, które leki będą wpisane na listy refundacyjne. Mówi między innymi o preparatach stosowanych w leczeniu raka płuca, jajnika, nerki, prostaty, a także w przewlekłej białaczce limfocytowej i szpiczaku plazmocytowym, oraz o tych wykorzystywanych w niewydolności serca.

2021-02-15

"Nowy podatek od reklam, według założeń ustawy o dodatkowych przychodach NFZ, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów, ma wynieść nawet 15%. To efekt nadgorliwości urzędników poszukujących pieniędzy czy błąd? (…)

2021-02-08

(OAB) to schorzenie, które dotyka pacjentów w każdym wieku. Chorzy, których rytm życia wyznaczają kolejne wizyty w toalecie, a aktywność ograniczona jest do miejsc z dostępem do sanitariatów, powinni mieć zapewnioną nie tylko kompleksową diagnozę swojego problemu, ale przede wszystkim właściwie dobrane i stopniowane w zależności od nasilenia objawów postępowanie terapeutyczno-rehabilitacyjne.

2021-02-02

W 2019 roku wydatki publiczne na ochronę zdrowia w Polsce w stosunku do PKB były niższe niż we wszystkich państwach sąsiadujących z nami. Zwiększa się też dystans pomiędzy Polską a wysokorozwiniętymi państwami OECD, a nawet naszymi sąsiadami.

2021-02-01

Ostatni kwartał 2020 roku nie przyniósł wielu dobrych wiadomości dla osób zmagających się z nietrzymaniem moczu. Ten trudny dla pacjentów i systemu ochrony zdrowia rok zamykamy nadal niepełną listą refundacyjną, a także zmianami w sposobie finansowania leków, które dotychczas dostępne były w ramach procedury ratunkowego dostępu do technologii lekowych (RDTL).

2021-01-29

"Szczepionki przeciw wirusowi SARS-CoV-2 nie były testowane u kobiet ciężarnych, dlatego rekomendacje na temat ich stosowania w czasie ciąży powinny wydać wspólnie: Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników oraz Polskie Towarzystwo Neonatologiczne - uważa ginekolog, dr Jacek Tulimowski.

2021-01-27

"Jak zauważa prof. Mariusz Bidziński, konsultant krajowy w dz. ginekologii onkologicznej, zadając pytanie dotyczące bezpieczeństwa szczepienia przeciwko COVID-19 należy podzielić grupę pacjentów z chorobami nowotworowymi na trzy podgrupy: z aktywną chorobą nowotworową w trakcie leczenia, pacjentki z przewlekłym procesem nowotworowym bez aktywnego leczenia i pacjentki w trakcie remisji klinicznej.

Następna strona >>