Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

Nowy Rok, nowe refundacje
2021-02-18

Minister Miłkowski wylicza, które leki będą wpisane na listy refundacyjne. Mówi między innymi o preparatach stosowanych w leczeniu raka płuca, jajnika, nerki, prostaty, a także w przewlekłej białaczce limfocytowej i szpiczaku plazmocytowym, oraz o tych wykorzystywanych w niewydolności serca.

Zmiany będą dotyczyły m.in. programu dotyczącego raka prostaty. Ministerstwo podejmie próbę uporządkowanie programu. W trakcie negocjacji są też kolejne leki.

Analizowane są także pewne zmiany na liście leków dla seniorów. Jest już ocena z AOTMiT dotycząca możliwości wprowadzenia kolejnych leków i można podejmować decyzje. Na pewno solifenacyny, czyli lek stosowany w leczeniu nadreaktywności pęcherza, pęcherza neurogennego - przy bardzo dużej grupie stosującej tę substancję czynną - powinien wejść na listę refundacyjną.

Będą też wprowadzane pewne zmiany dotyczące refundacji wyrobów medycznych na zlecenie, w szczególności dotyczące zwiększenia limitów cen dla pieluchomajtek i wprowadzenie nowych grup wyrobów medycznych, i nowych wskazań dla produktów już refundowanych. Celem jest zmniejszenie odpłatności dla pacjentów, bo tam przez kilka lat nie zmieniały się limity cenowe.

Źródło: www.termedia.pl oraz www.politykazdrowotna.com