Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

Szansa na refundację w leczeniu zaawansowanego raka prostaty przed przerzutami - enzalutamid z pozytywną rekomendacją Prezesa AOTMiT
2021-01-05

Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, w rekomendacji nr 98/2020 rekomenduje objęcie refundacją produktu leczniczego: Xtandi, enzalutamid, kapsułki miękkie, 40 mg, Xtandi, enzalutamid, tabletki powlekane, 40 mg, w programie lekowym "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego (ICD-10 C61)", w kategorii dostępności: lek dostępny w programie lekowym, z bezpłatnym poziomem odpłatności dla pacjenta.

Również Rada Przejrzystości w rekomendacji nr 98/2020 z dnia 28 grudnia uznała za zasadne objęcie refundacją produktów leczniczych: Xtandi (enzalutamidum), kapsułki miękkie, 40 mg oraz Xtandi (enzalutamidum), tabletki powlekane, 40 mg, w ramach programu lekowego "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego (ICD-10 C61)", pacjentom w leczeniu opornego na kastrację raka gruczołu krokowego wysokiego ryzyka (ang. castration-resistant prostate cancer, CRPC) bez przerzutów, w ramach wspólnej grupy limitowej dla wszystkich lutamidów i wydawanie ich bezpłatnie.

Obydwa ciała rekomendują wejście do programu lekowego trzech leków z grupy lutamidów (enzalutamid, apalutamid i darolutamid), przy czym tylko jeden z nich (enzalutamid) byłby dostępny na wszystkich trzech etapach leczenia: przed przerzutami, z przerzutami przed chemią i z przerzutami po chemii.

Źródła:

https://bipold.aotm.gov.pl/assets/files/zlecenia_mz/2020/260/REK/RP_98_2020_Xtandi_zaczernienia_BIP.pdf

https://bipold.aotm.gov.pl/assets/files/zlecenia_mz/2020/260/SRP/U_55_453_28122020_s_98_Xtandi
_enzalutamid.pdf