Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

Elektroniczne zlecenie na zaopatrzenie/naprawę wyrobu medycznego już od nowego roku
2020-12-02

"Uchwalone w Sejmie w ostatni piątek przepisy zwane ustawą COVID-ową uzupełniają system elektronicznej dokumentacji medycznej o nową kategorię dokumentów - elektroniczne zlecenie na zaopatrzenie/naprawę wyrobu medycznego.

Od nowego roku zlecenia na wyroby medyczne będą mogły być wystawiane w postaci elektronicznej. (…) Podobnie jak to ma miejsce w systemie recept, nowy dokument będzie opatrzony podpisem elektronicznym lub innym równoważnym rozwiązaniem w tym zakresie. Zlecenie w postaci elektronicznej będzie miało formułę 20 cyfrowego kodu identyfikacyjnego lub 4 cyfrowego kodu dostępu.(…)

W zależności od decyzji, pacjent otrzyma elektroniczne zlecenie na wskazany adres mailowy, numer telefonu lub w postaci wydruku.

Dotychczasowy model zaopatrzenia oparty o zlecenia w postaci dokumentacji papierowej, będzie obowiązywał do wakacji. Ustawa przewiduje jednak możliwość jego ewentualne wydłużenie do końca roku 2021. To dobre rozwiązanie, pozwoli płynnie dostosować systemy rozliczeń świadczeniodawców i przetestować wprowadzany system."

Źródło: www.cowzdrowiu.pl