REKLAMA
MCC, Centrum Medyczne MCC

Korzyści i ryzyko leczenia neuromodulacją krzyżową – wywiad z prof. Gajewskim

Jakie korzyści przynosi leczenie nietrzymania moczu neuromodulacją krzyżową, czy zabieg ten niesie za sobą skutki uboczne, czy warto poddać się leczeniu za pomocą tej metody, kto może z niej skorzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć w najnowszym numerze Kwartalnika NTM, który już niebawem ukaże się na naszej stronie www.

Swoim doświadczeniem w leczeniu nietrzymania moczu za pomocą neuromodulacji krzyżowej podzielił się z Kwartalnikiem, prof. Jerzy Gajewski, wybitny urolog, członek Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (ICS), dyrektorem Programu Neurologiczno Urodynamicznego w Departamencie Urologii na Uniwersytecie Dalhousie, Nova Scotia w Kanadzie.

W rozmowie z Kwartalnikiem NTM profesor wyjaśnia m.in. na czym polega zabieg, jakie korzyści i zagrożenia za sobą niesie, jaki tryb życia należy prowadzić, aby uzyskać optymalny efekt leczenia NTM za pomocą neuromodulacji krzyżowej. Wspomina również, że osoby ze wszczepionym stymulatorem powinny pamiętać, iż jednym z ważniejszych wskazań po operacji jest zmiana trybu życia. Zalecenia dotyczą głównie zakazu uprawiania sportów kontaktowych i gimnastyki wyczynowej. Pacjenci po tego typu zabiegach nie mogą mieć również wykonywanego rezonansu magnetycznego.

W celu uzyskania więcej informacji nt. przeciwskazań, jak i rekomendacji dla leczenia neuromodulacją krzyżową oraz wskazówek profesora w tym zakresie zachęcamy do lektury 47. numeru Kwartalnika NTM.

Skip to content