REKLAMA
MCC, Centrum Medyczne MCC

Otwarto nową Pracownię Wideourodynamiki w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

Pracownia pozwoli na zaawansowaną diagnostykę, która umożliwi bardzo dokładne rozpoznanie możliwych uszkodzeń w układzie moczowym. Przełoży się to na dopasowanie najlepszego sposobu leczenia.

Wspólnymi wysiłkami udało się stworzyć najnowocześniejszą w tej części Europy instytucję w której będzie można jeszcze dokładniej rozpoznawać i leczyć wszystkie nieprawidłowości związane z czynnością układu moczowego.

Dlaczego badanie wideourodynamiki jest tak ważne?

Jak podaje SU w Krakowie, prowadzone w Pracowni Wideourodynamiki badania pozwalają na uzasadnienie np. wszczepienia neuromodulatora zwieracza cewki moczowej, czyli innowacyjnej metody dla pacjentów cierpiących na nietrzymanie moczu. Choroba ta często stygmatyzuje osoby na nią cierpiące, szczególnie te po operacjach neuroonkologicznych, wypadkach czy kobiety po porodach.

Jak podkreślają przedstawiciele Szpitala Uniwersyteckiego badanie wideourodynamiczne jest najbardziej zaawansowanym i najbardziej kompleksowym badaniem oceniającym dolne drogi moczowe, czyli układ pęcherz-zwieracz.

– Jest to również badanie charakteryzujące się najwyższym stopniem referencyjności. Przeznaczone jest przede wszystkim dla chorych z pęcherzem neurogennym, ze złożonym nietrzymaniem moczu, czy z opornymi na dotychczasowe leczenie objawami z dolnych dróg moczowych – wyjaśnił dr Mikołaj Przydacz, kierownik Pracowni.

Więcej: www.rynekzdrowia.pl

Skip to content