REKLAMA
MCC, Centrum Medyczne MCC

Po pierwsze: nie bagatelizować!

Wiele problemów dotyczących oddawania moczu jest wspólna dla kobiet i mężczyzn. Należą do nich: np. zapalenia pęcherza moczowego czy cewki moczowej lub kamica dróg moczowych.

Inna część schorzeń jest z kolei, z powodu oczywistych odmienności anatomicznych, bardziej typowa dla kobiet, jak np. problemy z nietrzymaniem moczu. Kobiety często omawiają te problemy przy okazji wizyty u ginekologa.

Mężczyźni są już jednak prawdziwymi mistrzami w odwlekaniu i unikaniu wizyty u lekarza z powodu problemów z ?tym obszarem?. A przecież w wieku powyżej 55. roku życia już około 50% mężczyzn doświadcza objawów związanych łagodnym przerostem gruczołu krokowego Równocześnie w podobnym wieku, około połowa mężczyzn, doświadcza zaburzeń erekcji.

Bagatelizowanie problemu oraz wstyd są barierą, którą należy nauczyć się pokonywać. Objawy takie jak: częste parcie na mocz, częste nocne oddawanie moczu czy uczucie przeszkody przy oddawaniu moczu, albo odczucie niecałkowitego opróżniania pęcherza, mogą świadczyć o poważnej chorobie z rakiem gruczołu krokowego włącznie.

Wielu mężczyzn uważa problemy z oddawaniem moczu za normalne skutki starzenia się i rozwijającej się andropauzy. Podobnie są traktowane zaburzenia erekcji. Tymczasem ? pomimo oczywistego związku z wiekiem ? są to zaburzenia, które trzeba jak najszybciej objąć diagnozą i leczeniem.

Dobrym pomysłem jest przeczytanie na ten temat informacji w Internecie lub skorzystanie z możliwości telefonicznego kontaktu ze specjalistą z dedykowanej infolinii.

Można porozmawiać z urologiem o niepokojących nas objawach. Taka rozmowa nie może zastąpić ani odwlec wizyty w gabinecie. Jest to jednak ważny pierwszy krok na drodze do lepszego zdrowia.

Bezpłatna Infolinia Urologiczna ? 800 806 600
dostępna w godzinach: 14:00 ? 20:00 od poniedziałku do piątku

Źródło: www.zwierciadlo.pl

Skip to content