Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-09-26

Na początku października ruszą w Warszawie operacje nowo sprowadzonym robotem da Vinci. To trzecie takie urządzenie w Polsce, ale z ogłoszonych przetargów wynika, że mogą być niedługo dwa kolejne. Jak tłumaczą lekarze, po tradycyjnej chirurgii, a następnie laparoskopii, stanowi teraz najlepsze rozwiązanie m.in. w operacjach urologicznych. Nie są one w tej technologii w Polsce refundowane, ale prywatny szpital korzystając wcześniej ze sprzętu pożyczonego z Niemiec przekonał się, że są pacjenci gotowi zapłacić nawet 40 tys. zł by zmniejszyć liczbę powikłań i szybciej wrócić do zdrowia.

2018-09-24

Międzynarodowe Towarzystwo Badań Nad Chorobami Wulvo-Waginalnymi (ISSVD - International Society for the Study of Vulvovaginal Diseases) oraz Międzynarodowe Towarzystwo Kontynencji (ICS - International Continence Society) opublikowały komentarz wobec stanowiska zajmowanego przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA - Food and Drug Administration) w kwestii stosowania urządzeń opartych na technikach laserowych w celu wykonywania zabiegów "odmładzania" pochwy lub innych zabiegów kosmetycznych w obrębie pochwy.

2018-09-18

Rak prostaty stanowi piątą najczęstszą przyczynę śmierci polskich mężczyzn. Wśród nowotworów ustępuje tylko rakowi płuc. Z powodu guzów tego niewielkiego gruczołu znajdującego się pod pęcherzem moczowym co roku umiera ponad 5 tys. Polaków. Liczba zachorowań z roku na rok rośnie.

2018-09-17

Prezes AOTMiT 29 sierpnia br. wydał pozytywną rekomendację ws. objęcia refundacją leczenia enzalutamidem pacjentów chorych na raka prostaty niestosujących dotychczas chemioterapii. Z takiej decyzji Agencji zadowolone są organizacje pacjenckie. Czekają teraz na ostateczne postanowienie resortu zdrowia.

2018-09-14

W dniach 13-15 września br. na PGE Narodowym w Warszawie odbywa się XXXIII Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników organizowany pod hasłem "Zdrowa kobieta naszym celem i przyszłością" i pod patronatem honorowym małżonki prezydenta RP, pani Agaty Kornhauser-Dudy. Po raz pierwszy jednak Kongresowi towarzyszy Sesja Pacjentek Ginekologicznych.

2018-09-13

Nowotwory prostaty są drugie po raku piersi, pacjenci wymagają wszelkich form wsparcia - także psychologicznego, którego wciąż jest za mało - podkreślano we wtorek (4 września) w Białostockim Centrum Onkologii, przy okazji zakładania oddziału stowarzyszenia "Gladiotor" w tym mieście.

2018-09-12

Oddział urologii w gorzowskim szpitalu szykuje się do przeprowadzania nowych zabiegów. Lekarze będą m.in. wycinać gruczoł prostaty laparoskopem.

2018-09-11

Współpłacenie jest dopuszczalne jako rozwiązanie poprawiające sytuację pacjentów w systemie opieki zdrowotnej o ile jest powiązane ze skróceniem kolejki i możliwością wyboru lekarza lub otrzymaniem lepszej jakości świadczeń.

2018-09-01

Minister zdrowia podpisał obwieszczenie w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 września 2018 r.
REKLAMA