Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-06-27

Posiedzenie Senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz Komisji Zdrowia, które odbyło się 27 czerwca 2018 roku w całości poświęcone zostało tematyce potrzeb pacjentów w obszarze wyrobów medycznych oraz niedoskonałych rozwiązań w zakresie ich finansowania.

2018-06-25

Już po raz dziesiąty na świecie obchodzony był Światowy Tydzień Kontynencji (World Continence Week, WCW), którego celem jest popularyzowanie wiedzy i nagłaśnianie problematyki związanej z wciąż uważanym za wstydliwy, a coraz bardziej powszechnym, problemem nietrzymania moczu. Tegoroczne, jubileuszowe obchody w Polce kończy konferencja NTM 2018 - GDZIE JESTEŚMY, DOKĄD ZMIERZAMY?, podczas której analizie poddane zostaną między innymi polityka państwa wobec osób z chorobami układu moczowo-płciowego czy aktualne standardy leczenia NTM. Swoją inaugurację będzie miał również raport "Pacjent z NTM w systemie opieki zdrowotnej 2018".

2018-06-21

Najwyższe oceny po raz kolejny zebrała chirurgia w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Według rankingu tygodnika "Wprost" jest najlepsza w kraju.

2018-06-20

Urolodzy powinni być obecni w gremiach decydujących o rozwoju onkologii w Polsce. Niestety, żaden przedstawiciel urologów nie znalazł się w ponownie powołanej przez ministra zdrowia w maju br. Radzie ds. Onkologii - mówi dr hab. Artur A. Antoniewicz, konsultant krajowy w dziedzinie urologii, ordynator Oddziału Urologicznego w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.

2018-06-19

W Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej w Szczecinie powstała Strefa UroKibica.

2018-06-18

World Continence Week (WCW) - Światowy Tydzień Kontynencji to doroczna inicjatywa opracowana i zarządzana przez World Federation of Incontinence Patients (WFIP), która w tym roku będzie miała miejsce w różnych miejscach na świecie w dniach 18.06.-24.06.2018.

2018-06-17

IASON sp. z o.o. porozumiał się z Blue Earth Diagnostics Ltd w sprawie wprowadzenia na polski rynek radioznacznika Axumin (fluciclovine 18F), stosowanego w diagnostyce raka prostaty.

2018-06-16

Rynek Zdrowia zapytał ekspertów o wrażenia z pierwszej debaty o zdrowiu.

2018-06-15

Podczas 48. Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego w Katowicach odbyła się sesja pacjentów urologicznych. Pacjenci podpisali się też pod apelem do Ministra Zdrowia o pilne zajęcie się tymi obszarami polskiej urologii, które wymagają zmian.
REKLAMA