Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-10-23

Neuromodulacja krzyżowa, po wielu latach oczekiwań będzie wreszcie świadczeniem gwarantowanym, dostępnym w szpitalach.

2018-10-18

Jedyny w Polsce i jeden z pierwszych w Europie najnowszy model robota daVinci już operuje pacjentów w warszawskim Szpitalu Mazovia.

2018-10-15

Narodowy Fundusz Zdrowia przy okazji przejścia z dokumentu papierowego na e-zlecenia próbuje narzucić konieczność posiadania pełnomocnictwa na odbiór wyrobów medycznych przysługujących comiesięcznie.

2018-10-09

Stare druki będą mogły być wypisywane o pół roku dłużej, co równocześnie wydłuża ważność druków o ten sam okres. Ministerstwo Zdrowia proponuje przesunięcie terminu wystawiania i realizacji zleceń na wyroby medyczne na nowych zasadach. Chodzi m.in. o obowiązek potwierdzania uprawnień dodatkowych oraz weryfikację uprawnień do świadczeń zdrowotnych.

2018-10-08

Wybrano Zarząd nowo powstałej sekcji działającej w ramach struktur Polskiego Towarzystwa Urologicznego - Sekcji Urologii Czynnościowej, Rekonstrukcyjnej i Fizjoterapii. Celem działania Sekcji jest szerzenie wiedzy na temat rozpoznawania i leczenia zaburzeń czynności układu moczowo-płciowego. Sekcja ma charakter interdyscyplinarny i oprócz lekarzy skupia także przedstawicieli innych zawodów medycznych.

2018-10-06

Prezes AOTiM wydał opinię o projekcie programu polityki zdrowotnej pn. "Program profilaktyki i leczenia NTM (nietrzymania moczu) dla kobiet z problemami uroginekologicznymi" realizowanego przez miasto Kraków.

2018-10-05

O roli ginekologa w leczeniu i diagnozowaniu nokturii opowiedział Medexpressowi prof. Tomasz Rechberger, kierownik II Katedry i Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

2018-10-04

Gościem programu Karoliny Kowalskiej z tv.rp.pl #RZECZoPRAWIE była prof. Ewa Barcz, kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie, autorka jednego z pierwszych polskich podręczników do uroginekologii.

2018-09-27

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie zakupiło nowoczesny sprzęt do brachyterapii raka prostaty. Pierwsi pacjenci mogą już korzystać z tej metody leczenia w Zakładzie Brachyterapii.
REKLAMA