Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2017-12-27

Prezes Izby POLMED, Witold Włodarczyk, na łamach Medexpressu wypowiedział się na temat pracy Izby w mijającym 2017 roku oraz o wprowadzeniu zmian w finansowaniu wyrobów medycznych.

2017-12-22

Opublikowana na stronie Ministerstwa Zdrowia lista leków refundowanych, będąca wynikiem konsultacji społecznych zakończonych 18 grudnia, nie zawiera znaczących zmian, w stosunku do listy z 1 listopada 2017 roku.

2017-12-21

2017-12-19

W styczniu 2018 r. w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi zacznie działać Prostate Cancer Unit - ośrodek specjalizujący się w terapii raka prostaty, który będzie oferował kompleksowe podejście do leczenia.

2017-12-18

Prof. Piotr Milecki, ordynator Oddziału Radioterapii Onkologicznej I Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu (WCO) ocenił, że wielospecjalistyczny model opieki nad pacjentami z rakiem prostaty daje lepsze rezultaty.

2017-12-13

Przez cały listopad mężczyźni w Polsce i na świecie paradowali z wąsem. Zachęcali w ten sposób do profilaktyki "męskich" chorób. Lekarze apelują jednak, by o nowotworach prostaty i jąder pamiętać przez cały rok.

2017-12-07

1 grudnia weszło w życie większość przepisów ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej (POZ), która zakłada zwiększenie odpowiedzialności lekarza POZ za opiekę nad pacjentem. Lekarz rodzinny będzie zobowiązany do zapewnienia ciągłości i kompleksowości działań podejmowanych na rzecz pacjenta. Aby to było możliwe, ma on współpracować m.in. z lekarzami innych specjalności. Opiekę nad każdym pacjentem będzie sprawować zespół POZ, w skład którego, poza lekarzem, wchodzi także pielęgniarka i położna.

2017-12-06

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniający rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

2017-11-29

Eksperci twierdzą, że enzalutamid stosowany w leczeniu raka prostaty powinien być dostępny dla chorych zarówno przed, jak po chemioterapii.

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA