Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2019-10-04

Kabazytaksel ponad dwukrotnie wydłuża czas przeżycia wolnego od progresji radiograficznej a także ogólny czas przeżycia mężczyzn z przerzutowym, opornym na leczenie hormonalne rakiem gruczołu krokowego - poinformowano podczas odbywającego się w Barcelonie kongresu European Society of Medical Oncology.

2019-10-02

Wraz z końcem obchodzonego w Europie Tygodnia Urologii (23-27 września) organizacje pacjenckie podsumowały sytuację pacjentów z chorobami urologicznymi.

2019-10-01

1 października Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczyna rozpatrywać wnioski o 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji i dla części emerytów. Niestety, nie wiadomo, czy nie dojdzie do zakorkowania systemu, w ZUS-ie brakuje bowiem lekarzy orzeczników, a to oni decydują, komu wypłaty się należą.

2019-09-23

Od 1 kwietnia 2019 roku neuromodulacja krzyżowa jest w pełni dostępna jako świadczenie gwarantowane na oddziałach urologicznych i ginekologicznych. Poniżej prezentujemy listę placówek przygotowanych do wykonywania neuromodulacji krzyżowej.

2019-09-20

W Lizbonie zakończyła się XVI największa konferencja urologii robotycznej ERUS (EAU Robotic Urology Section). Polscy urolodzy nie odbiegają od światowej czołówki i aktywnie uczestniczą w promowaniu możliwości jakie dają roboty chirurgiczne , w tym w leczeniu i usuwaniu nowotworu prostaty.

2019-09-15

Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Prostaty, będą dla pacjentów z rakiem gruczołu krokowego nieco bardziej radosne niż wcześniejsze. Bo choć może nie rozwiązali jeszcze wszystkich problemów, z jakimi muszą się mierzyć na co dzień, to jednak po wielu miesiącach starań doczekali się zmian w programie lekowym i to zarówno w kontekście poszerzenia dostępu w ramach leczenia przed chemioterapią, jak i zniesienia ograniczeń wynikających z kryterium skali Gleasona.

2019-09-15

Przypadający w niedzielę (15 września) Europejski Dzień Prostaty jest okazją m.in., by upowszechniać wiedzę o chorobach gruczołu krokowego. Rak prostaty staje się najczęstszym nowotworem u mężczyzn.

2019-09-01

Pacjenci z radością odnotowują długo oczekiwane zmiany w programie lekowym "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami (ICD-10 C-61)".

2019-08-23

Do konsultacji przekazano Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie uproszczonego wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie w przypadku kontynuacji zlecenia.