Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2019-07-29

Dr hab. Paweł Miotła z II Katedry i Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przedstawia, na łamach ostatniego Kwartalnika NTM plusy i minusy neuromodulacji nerwów krzyżowych.

2019-07-22

"Stworzenie specjalizacji z uroginekologii spowodowałoby, że polskie pacjentki z chorobami dna miednicy zaczęłyby być leczone. Obecnie są miejsca w Polsce, gdzie w ogóle nie robi się zabiegów i pacjentki z chorobami dna miednicy nie są w żaden sposób zaopiekowane" - mówi prof. E. Barcz, kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie w wywiadzie przeprowadzonym dla portalu Polityka Zdrowotna.

2019-07-19

W Kwartalniku nr 69, dr Honorata Błaszczyk, lekarz rodzinny z Poradni Lekarzy Rodzinnych w Łodzi pisze o tym co może zaoferować pacjentowi z NTM zespół POZ.

2019-07-17

Zapraszamy do obejrzenia debaty Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych pt.: "Dostęp polskich pacjentów do środków chłonnych - potrzeby a rzeczywistość."

2019-07-15

Mozolnie postępująca informatyzacja systemu ochrony zdrowia w końcu dosięgnęła wyrobów medycznych. Resort zdrowia zdecydował, że zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne, a także zlecenia ich napraw, będą dostępne w formie elektronicznej.

2019-07-08

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Marzeny Sygut z Rynku Zdrowia, który powstał po konferencji, która odbyła się 24 czerwca 2019 r. w Warszawie podczas Światowego Tygodnia Kontynencji.

2019-07-07

Violetta Madeja, w 69 nr Kwartalnika NTM pisze o tym jakie czynniki wpłyną w najbliższym czasie na zapotrzebowanie związane z opieką długoterminową. Będzie to starzejące się społeczeństwo oraz postęp medycyny, która wydłuża życie, ale nie ratuje pacjentów przed niesamodzielnością.

2019-07-04

Marzena Sygut, na łamach Rynku Zdrowia przeprowadziła wywiad z prof. Ewą Barcz, kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie na temat systemowego zorganizowania opieki nad chorymi z nietrzymaniem moczu oraz innymi chorobami dna miednicy oraz potrzebnej w tym temacie edukacji, zwiększenia świadomości chorych oraz zwiększenie dostępu do świadczeń zdrowotnych.

2019-07-02

Na łamach Pulsu Medycyny ukazał się wywiad Mai Marklowskiej-Tomar z Bogusławem Olawskim, przewodniczącym Sekcji Prostaty Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" o najpilniejszych potrzebach chorych na zaawansowanego raka prostaty, w tym braku, na nowej, obowiązującej od 1 lipca liście refundacyjnej enzalutamidu.