Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-12-21

Debata: Kompleksowa opieka nad pacjentem chorym na nowotwór gruczołu krokowego.

2018-12-19

Mężczyźni w Polsce nie czują potrzeby poddawania się badaniom profilaktycznym z zakresu raka prostaty.

2018-12-10

Każdy pacjent przed operacją czuje niepokój, czasem strach. Tymczasem kompleksowa informacja i rozmowa lekarza z pacjentem to często nieoceniony, a także niedoceniany "środek uspokajający". Dlatego lekarze z Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej szpitala na szczecińskich Pomorzanach opracowali program "CystoCare", dedykowany pacjentom czekającym na jedną z poważniejszych operacji, jaką jest wycięcie pęcherza moczowego z powodu nowotworu.

2018-12-10

Wanda Dziechciarz, Członek Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia "UroConti" w dniu 12 grudnia (środa) będzie dyżurowała na infolinii Biura Rzecznika Praw Pacjenta. Zapraszamy do kontaktu pod bezpłatnym numerem telefonu 800-190-590 w godzinach 12:30 - 15:00.

2018-12-07

Raka prostaty co roku diagnozuje się u ponad 15 tys. mężczyzn w Polsce, a wskaźnik umieralności wśród pacjentów z tą chorobą sięga nawet 50 proc. Polska jest jednym z niewielu państw, w których wbrew ogólnemu trendowi- zachorowalność i umieralność na nowotwór gruczołu krokowego wzrasta. Dlaczego wciąż tylu Polaków umiera na ten nowotwór?

2018-11-26

Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie objęcia refundacją produktu Noqturina we wskazaniu: objawowe leczenie nokturii spowodowanej idiopatycznym nocnym wielomoczem u dorosłych, wydał rekomendację negatywną.

2018-11-26

Prezes Agencji rekomenduje objęcia refundacją produktów leczniczych Betmiga (mirabegronum), 25 mg, tabl. o przedłużonym uwalnianiu, 30 tabl.; Betmiga (mirabegronum), 50 mg, tabl. o przedłużonym uwalnianiu, 30 tabl. we wskazaniu: II linia farmakologicznego leczenia objawów zespołu pęcherza nadreaktywnego u dorosłych chorych uprzednio leczonych lekami antymuskarynowymi pod warunkiem znacznego obniżenia ceny leku i pogłębienia mechanizmu dzielenia ryzyka.

2018-11-24

Wśród Polaków znacznie zwiększy się w najbliższych latach zachorowalność na raka prostaty - twierdzą eksperci. To drugi, po raku płuca, najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn.

2018-11-23

Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" skomentowało decyzję Rady Przejrzystości przy AOTMiT dotyczącą objęcia refundacją mirabegronu w drugiej linii leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).
REKLAMA