Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2019-12-10

"Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadza nowy sposób realizacji zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Pacjent nie będzie musiał już odwiedzać oddziału NFZ w celu potwierdzenia zlecenia. Rocznie NFZ potwierdza ok. 3,5 mln takich zleceń.

2019-12-05

Już 6 grudnia urolodzy ze Szpitala Klinicznego im. prof. Orłowskiego wykonają pierwsze, refundowane na Mazowszu zabiegi wszczepienia neuromodulatorów.

2019-12-04

Unit Urologiczny, czyli ośrodek wielospecjalistycznego leczenia nowotworów układu moczowo-płciowego, powstał w szpitalu im. Kopernika w Łodzi. a on pomóc w szybkiej diagnostyce i wdrożeniu dobrze zaplanowanego, właściwego leczenia.

2019-11-29

6 grudnia w Oddziale Klinicznym Urologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie odbędą się pierwsze w Mazowieckiem refundowane zabiegi wszczepienia elektrody do stymulacji nerwów krzyżowych w leczeniu nietrzymania moczu.

2019-11-28

W Polsce, mimo powszechnego ubezpieczenia pacjenci muszą się mierzyć z lukami w dostępie do usług zdrowotnych, a system jest za bardzo uzależniony od opieki szpitalnej - ocenia KE w opublikowanym w czwartek (28 listopada) raporcie o polskiej służbie zdrowia.

2019-11-27

Pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Kolegium Lekarzy Rodzinnych, Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, Komisji Europejskiej, Zakładu Ubezpieczeń Zdrowotnych i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rozpoczyna się dzisiaj w Warszawie dwudniowa (26-27 listopada) ogólnopolska konferencja Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym”, zatytułowana "Opieka długoterminowa w Polsce dzisiaj i jutro". Patronat medialny nad konferencją objął Kwartalnik NTM.

2019-11-25

Na raka prostaty co roku zapada 15 tys. mężczyzn. Kolejnych 6 tys. każdego roku z powodu tego nowotworu umiera. Czy wzrasta świadomość zagrożenia jaki niesie ze sobą ten typ nowotworu? Dlaczego tak wielu mężczyzn na niego umiera? Jakich zmian w systemie opieki zdrowotnej oczekują pacjenci i eksperci?

2019-11-19

Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Prostaty były dla chorych na ten typ nowotworu nieco bardziej optymistyczne, ponieważ doczekali się wreszcie korzystnych zmian w programie leczenia zaawansowanego raka gruczołu krokowego.

2019-11-12

Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadzi od 1 stycznia 2020 r. nowy sposób realizacji zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Pacjent nie będzie musiał już odwiedzać oddziału NFZ w celu potwierdzenia zlecenia.