Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2019-07-02

Na łamach Pulsu Medycyny ukazał się wywiad Mai Marklowskiej-Tomar z Bogusławem Olawskim, przewodniczącym Sekcji Prostaty Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" o najpilniejszych potrzebach chorych na zaawansowanego raka prostaty, w tym braku, na nowej, obowiązującej od 1 lipca liście refundacyjnej enzalutamidu.

2019-07-01

W numerze 69 Kwartalnika NTM polecamy artykuł Violetty Madei poświęcony, wciąż niedostępnej w Polsce, II linii leczenia pęcherza nadreaktywnego.

2019-06-27

Raport NIK alarmuje - "Pacjenci coraz więcej dopłacają do wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Marże są wyśrubowane, bo ich wysokość ustalają świadczeniodawcy. Tymczasem brakuje standardów jakości tych wyrobów, limity finansowania przez NFZ w wielu przypadkach pozostają niezmienione od 10 lat, a czasem są nawet obniżane. Dostępność oraz jakość wyrobów kupowanych przez pacjentów stają się coraz bardziej zależne od zasobności ich portfela.

2019-06-26

Zakończyła się XI edycja Światowego Tygodnia Kontynencji (World Continence Week, WCW). Jego celem była popularyzacja wiedzy na temat nietrzymania moczu, które choć w związku ze starzejącym się społeczeństwem, występuje coraz powszechniej, nadal uważane jest za temat wstydliwy.

2019-06-25

Delegaci Walnego Zebrania Delegatów Stowarzyszenia "UroConti" skierowali pismo do prof. Łukasza Szumowskiego, Ministra Zdrowia. List był podsumowaniem wniosków zebranych podczas konferencji WCW z 24 czerwca.

2019-06-21

Prof. Tomasz Drewa, kierownik Katedry Urologii Collegium Medicum UMK w rozmowie z Rynkiem Zdrowia "podkreśla, że problemy zdrowotne związane z objawami z dolnych dróg moczowych (z ang. LUTS - lower urinary tract symptoms) mają powszechny charakter i dotyczą nawet ok. 50 proc. osób w średnim wieku.

2019-06-18

W Rynku Zdrowia ukazał się wywiad z dr hab. Arturem Antoniewiczem, konsultantem krajowym w dziedzinie urologii na temat ograniczeń w finansowaniu małoinwazyjnych technik takich jak chirurgia laparoskopowa, endoskopowa, a także robotowa.

2019-06-17

W dniach 17 - 23 czerwca 2019 roku, już po raz jedenasty obchodzony jest Światowy Tydzień Kontynencji (World Continence Week, WCW). Jest to doroczna inicjatywa International Continence Society (ICS), obecnie realizowana przez World Federation of Incontinence Patients (WFIP), która ma na celu zwiększenie świadomości na temat nietrzymania moczu i innych schorzeń współistniejących, mających ogromny wpływ na życie milionów ludzi na całym świecie.

2019-06-07

O dostępie pacjentów do nowoczesnych technologii nielekowych portalowi Medexpres opowiada Zdzisław Sabiłło - dyrektor generalny Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED.