Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

2021-02-01

Ostatni kwartał 2020 roku nie przyniósł wielu dobrych wiadomości dla osób zmagających się z nietrzymaniem moczu. Ten trudny dla pacjentów i systemu ochrony zdrowia rok zamykamy nadal niepełną listą refundacyjną, a także zmianami w sposobie finansowania leków, które dotychczas dostępne były w ramach procedury ratunkowego dostępu do technologii lekowych (RDTL).

2021-01-29

"Szczepionki przeciw wirusowi SARS-CoV-2 nie były testowane u kobiet ciężarnych, dlatego rekomendacje na temat ich stosowania w czasie ciąży powinny wydać wspólnie: Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników oraz Polskie Towarzystwo Neonatologiczne - uważa ginekolog, dr Jacek Tulimowski.

2021-01-27

"Jak zauważa prof. Mariusz Bidziński, konsultant krajowy w dz. ginekologii onkologicznej, zadając pytanie dotyczące bezpieczeństwa szczepienia przeciwko COVID-19 należy podzielić grupę pacjentów z chorobami nowotworowymi na trzy podgrupy: z aktywną chorobą nowotworową w trakcie leczenia, pacjentki z przewlekłym procesem nowotworowym bez aktywnego leczenia i pacjentki w trakcie remisji klinicznej.

2021-01-25

Z rakiem prostaty można żyć długo i w dobrej formie, zwłaszcza jeśli zostanie wcześnie rozpoznany i pacjent będzie leczony zgodnie z obowiązującymi standardami. Trudno się więc dziwić rozgoryczeniu chorych, którzy nie mogą się doczekać dostępu do neodjawuntowego leczenia opóźniającego powstanie przerzutów do innych narządów.

2021-01-21

"Będzie korekta rozporządzenia dot. kolejności szczepień - etap pierwszy zostanie podzielony na trzy części; w etapie 1a zaszczepieni zostaną seniorzy powyżej 60. roku życia, w etapie 1b - przewlekle chorzy, w etapie 1c - przedstawiciele służb państwowych - poinformował w środę (20 stycznia) szef KPRM Michał Dworczyk.

2021-01-18

W Polsce dolegliwości natury ginekologicznej i/ lub urologicznej, w których może pomóc fizjoterapeuta, dotykają zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Szacuje się, że sam problem nietrzymania moczu dotyczy ponad 2 mln Polaków, jednak można podejrzewać, że rzeczywista liczba jest jeszcze większa z uwagi na wstydliwy charakter tej dolegliwości, co powoduje, że pacjenci często pomijają tę kwestię w wywiadzie.

2021-01-16

Oprócz raka macicy i prostaty przy użyciu brachyterapii leczymy raka pochwy i sromu, a u mężczyzn raka prącia. Są też próby leczenia raka cewki moczowej, choć nie jest to takie proste, zwłaszcza u kobiet - mówi w rozmowie z Mają Marklowską-Tomar dr n. med. Piotr Wojcieszek, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Brachyterapii.

2021-01-15

Wraz z Nowym Rokiem rusza nowy, międzynarodowy projekt World Federation of Incontinence and Pelvic Problems (WFIPP) pod nazwą „Support In Continence”. Dzięki współpracy kilkudziesięciu międzynarodowych i krajowych organizacji pozarządowych powstała nowoczesna platforma internetowa, służąca do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat inkontynencji. Platforma została przygotowana w 7 wersjach językowych (angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niderlandzkiej, niemieckiej, polskiej i włoskiej). Polska wersja platformy powstała dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem "UroConti", organizacji działającej na rzecz poprawy jakości życia osób z problemami inkontynencji w Polsce.

2021-01-11

"Liczba zachorowań na raka prostaty systematycznie rośnie. Szacujemy, że w 2020 r. rak prostaty zdiagnozowany zostanie u 18 tys. Polaków. Szczęśliwie wykrywamy go coraz częściej - mówiła podczas piątkowej (11 grudnia) konferencji "Rak prostaty w roli głównej", dr Iwona Skoneczna z Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.