Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2020-01-21

W farmakologicznym leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB) nadal jesteśmy w ogonie Europy - uważają pacjenci i lekarze. Pomimo w tej dziedzinie i pojawiających się nowych doniesień naukowych na temat możliwości skutecznego leczenia OAB, chorzy w Polsce mogą korzystać jedynie z refundacji dwóch substancji czynnych, które są dostępne w ramach pierwszej linii leczenia.

2020-01-15

Podstawowa opieka zdrowotna wydaje się być bardzo dobrym miejscem w systemie opieki zdrowotnej dla pacjentów z nietrzymaniem moczu. Temat ten podejmują na łamach Kwartalnika nr 71: dr Honorata Błaszczyk, lekarz rodzinny z Poradni Lekarzy Rodzinnych w Łodzi, prof. Ewa Barcz, lekarz ginekolog, z Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie oraz prof. Anna Kołodziej, lekarz urolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

2020-01-13

13 stycznia w I Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP, Centrum Medyczne Żelazna w Warszawie odbędą się pierwsze w Polsce na oddziale ginekologicznym refundowane zabiegi wszczepienia elektrody do stymulacji nerwów krzyżowych w leczeniu nietrzymania moczu.

2020-01-10

Kompleksowa opieka nad pacjentami z nietrzymaniem moczu to cel, jaki obrali producenci wyrobów medycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, które nie tylko wspierają pacjentów w codziennym radzeniu sobie z inkontynencją, ale są przez nich zdecydowanie lepiej akceptowane.

2020-01-03

Interdyscyplinarne spojrzenie na opiekę nad pacjentem z NTM to motyw przewodni kolejnej edycji konferencji "Pacjent z NTM - leczenie, pielęgnacja i opieka - najnowsze standardy", realizowanych w ramach Akademii Edukacyjnej TENA. Zdaniem uczestników i wykładowców, inicjatywa odpowiada na potrzeby artykułowane przez personel medyczny, ale przede wszystkim daje szansę na sukcesywną poprawę opieki nad pacjentami z NTM. Organizatorzy regionalnych spotkań dla pielęgniarek, położnych, opiekunów i studentów pielęgniarstwa mogą mówić o sukcesie. Łącznie z tegoroczną edycją w całym kraju odbyło się już 26 spotkań w 24 okręgowych izbach pielęgniarek i położnych. W sumie w szkoleniu poświęconemu opiece nad pacjentami z NTM uczestniczyło ponad 2 tys. osób!

2019-12-31

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował szczegółowe wytyczne w zakresie wystawiania i realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne w okresie przejściowym od 1 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2020 roku.

2019-12-19

18 grudnia 2019 r. Minister Zdrowia podpisał i skierował do publikacji Rozporządzenie w sprawie uproszczonego wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie w przypadku kontynuacji zlecenia.

2019-12-18

Od 2 stycznia pacjentów zaopatrujących się w refundowane środki absorpcyjne może czekać chaos związany ze zmianą sposobu wystawiania zleceń na wyroby medyczne. Stowarzyszenie Osób z NTM  "UroConti" apeluje, by zaopatrzyć się w nie jeszcze w tym roku, a zlecenia wystawione na obowiązujących dotąd zasadach potwierdzać w oddziałach NFZ.

2019-12-14

"Od 1 stycznia 2020 r. obowiązywać będą nowe zasady wystawiania, weryfikacji i realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne, polegające przede wszystkim na stosowaniu nowego wzoru zlecenia oraz na jego elektronicznym potwierdzaniu. Skróci to czas od wystawienia zlecenia do przyjęcia go do realizacji i poprawi sytuację pacjentów oraz ich opiekunów.