Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2020-02-29

Krajowa Izba Fizjoterapeutów zaprasza na nadzwyczajne spotkanie, które odbędzie się w dniu 12 marca br. o godz. 15.00 w siedzibie KIF przy Placu Małachowskiego 2 w Warszawie.

2020-02-24

Robot da Vinci trafi do Klinicznego MSWiA w Warszawie. Tym samym MSWiA stanie się dziewiątą placówką medyczną w Polsce, która będzie wykorzystywać chirurgiczny system robotyczny da Vinci.

2020-02-21

Na portalu pulsmedycyny.pl można przeczytać wywiad z dr n. med. Pawłem Szymanowskim na temat przyczyn i leczenia NTM, które dotyka już ok. 30 proc. Polek.

2020-02-19

Na portalu Puls Medycyny ukazał się wywiad Emilii Grzeli z z lek. Pawłem Salwą, kierownikiem Oddziału Urologii w Szpitalu Medicover. Rozmowa dotyczyła wykorzystania systemu da Vinci w leczeniu chirurgicznym nowotworu gruczołu krokowego, który w USA i w krajach skandynawskich wykorzystywany jest do przeprowadzania prostatektomii ze względu na olbrzymie korzyści i rezultat końcowy zabiegu.

2020-02-17

Mijający kwartał nie przyniósł rewolucyjnych zmian w obowiązującej legislacji. Wyraźnie jednak widać, że starania resortu zdrowia, który deklaruje chęć sprawnego wdrożenia e-recepty i zlecenia z e-potwierdzeniem, nabierają tempa.

2020-02-10

Pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Kolegium Lekarzy Rodzinnych, Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, Komisji Europejskiej, Zakładu Ubezpieczeń Zdrowotnych i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odbyła się w Warszawie dwudniowa (26-27 listopada) ogólnopolska konferencja Koalicji "Na pomoc niesamodzielnym", zatytułowana "Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro".

2020-02-03

PFRON i NFZ pracują wspólnie nad integracją swoich systemów, aby składanie wniosków przez internet było łatwiejsze. We wniosku o dofinansowanie z PFRON - na podstawie numeru potwierdzonego zlecenia lekarskiego - wszystkie dane dotyczące tego zlecenia zostaną automatycznie uzupełnione w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW). Nie będzie zatem potrzeby ich odrębnego dołączania.

2020-01-28

Rzecznik Praw Obywatelskich zapowiedział, że w związku z coraz większym udziałem osób starszych w strukturze demograficznej, rok 2020 będzie Rokiem Seniora.

2020-01-27

Radioterapia jest bezpieczną, skuteczną i precyzyjną metodą leczenia chorych na raka prostaty. Jednak wielu lekarzy nie informuje pacjentów, że mogą z niej skorzystać i tym samym uchronić się przed częstymi powikłaniami pooperacyjnymi - nietrzymaniem moczu i zaburzeniami erekcji.