Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2019-04-19

2019-04-17

Portal Rynek Zdrowia informuje, że MZ przeanalizowało uwagi środowiska lekarzy, pacjentów i wytwórców oraz dostawców wyrobów medycznych i zaproponowało zmiany.

2019-04-16

Jak pisze Rynek Zdrowia "resort zdrowia wysłuchał uwag tych środowisk i opublikował 14 kwietnia projekt ustawy, która zmieni przepisy mające wejść w życie od 1 lipca z uproszczonymi wzorami zlecenia na zaopatrzenie oraz uproszczonymi wzorami zlecenia naprawy, uwzględniającymi specyfikę poszczególnych wyrobów medycznych oraz minimalny zakres danych zapewniający prawidłową realizację zleceń.

2019-04-14

Na łamach najnowszego Kwartalnika NTM ukazał się wywiad z prof. Tomaszem Rechbergerem, kierownikiem II Katedry i Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

2019-04-10

Jak pisze Rynek Zdrowia "rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wyrobów medycznych, a właściwie zleceń na zaopatrzenie się w nie lub ich naprawę, wywołało prawdziwą burzę."

2019-04-09

NIL alarmowała, że resort zdrowia, proponując nowy wzór zlecenia na wyroby medyczne, potroiło jego objętości, tym samym nie wywiązując się z obietnicy odbiurokratyzowania zawodu lekarza. - informuje portal medexpress.

2019-04-08

W kwartalniku NTM nr 66, dr n. med. Mariusz Blewniewski z Oddziału Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej II Kliniki Urologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi przytacza informacje na temat aktualnych algorytmów postępowania w diagnostyce i leczeniu OAB.

2019-04-03

Jak pisze Rynek Zdrowia, Szpital Kliniczny nr 1 w Zabrzu kosztem ponad 8,2 mln zł zmodernizował oddział urologiczny, przebudowując pomieszczenia i wyposażając je w nową aparaturę medyczną.

2019-04-01

MZ, jak pisze portal Polityka Zdrowotna, za nic ma czas lekarzy i pacjentów. Podczas 15-minutowej wizyty przeznaczonej na konsultacje z pacjentem i diagnostykę, mają wypełnić nowy wniosek, którego skompletowanie wymagać może nawet 20 minut.