Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-05-08

7 maja sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny pozytywnie zaopiniowała poselski projekt ustawy dedykowany osobom niepełnosprawnym. Projekt stworzony w odpowiedzi na protest rodzin osób zmagających się ze znaczną niepełnosprawnością w sejmie, przyznaje osobom niepełnosprawnym dodatkowe uprawnienia w zakresie korzystania ze świadczeń zdrowotnych i wyrobów medycznych.

2018-04-30

7 lat czekali pacjenci na decyzję o włączeniu neuromodulacji krzyżowej do pakietu świadczeń gwarantowanych. Wreszcie będą mogli skorzystać z tej bezpiecznej i skutecznej metody terapeutycznej stosowanej na świecie od ponad 20 lat - mówi Anna Sarbak, prezes Stowarzyszenia UroConti.

2018-04-27

Raport jest przyczynkiem do dyskusji nad powstającym w Ministerstwie Zdrowia opisem polityki lekowej państwa. Stanowi diagnozę, sumującą w jednym miejscu opis wielu zagadnień, które mogą być ujęte w dokumencie "Polityka lekowa".

2018-04-25

23 kwietnia zainaugurowano jeden z 5 najważniejszych programów zapowiedzianych przez premiera Mateusza Morawieckiego - Dostępność+ 2018-2025. W konferencji, która odbyła się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik udział wzięła minister Elżbieta Rafalska i wiceminister Krzysztof Michałkiewicz.

2018-04-24

Rada Przejrzystości działająca przy prezesie AOTMiT oraz prezes AOTMiT rekomendują objęcie refundacją produktu leczniczego Adadut (dutasteryd).

2018-04-24

Karolina Skóra z Instytutu Arcana przedstawiła analizę wyceny technologii nielekowych w Polsce, będących częścią świadczeń gwarantowanych. Różnorodność wyrobów medycznych jest ogromna, od pieluchomajtek do rozrusznika serca. W przeciwieństwie do technologii lekowych, technologie nielekowe o wiele trudniej ocenić.

2018-04-23

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski na konferencji prasowej w siedzibie resortu zdrowia przedstawił szczegóły dotyczące narodowej debaty o zdrowiu, która ma rozpocząć się w czerwcu br. i wyznaczyć kierunki zmian w systemie zdrowia.

2018-04-19

Rada Przejrzystości przy AOTMiT oceni m.in. efektywność kolejnych leków w populacji osób powyżej 75. roku życia, m.in. kardiologiczne i przeciwwymiotne. Ocenie podlegać będą też programy zdrowotne - w tym duży profilaktyki wczesnego wykrywania zaburzeń słuchu, głosu i mowy wśród uczniów klas I szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego na lata 2018-2021, ale też mniejsze np. w zakresie profilaktyki nietrzymania moczu w Legionowe czy szczepienia przeciw grypie.

2018-04-18

Po 25 latach wprowadzenia tej terapii na świecie, neuromodulacja krzyżowa wreszcie będzie dostępna w Polsce. 13 kwietnia br. Minister Zdrowia podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego dodając do wykazu świadczeń gwarantowanych miedzy innymi neuromodulację krzyżową. 


REKLAMA