Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

2020-11-04

Medycyna naprawcza ma swojego sprzymierzeńca - jest nim właściwy tryb życia i szeroko rozumiana profilaktyka. W przypadku pacjentów mogących mieć predyspozycje do nietrzymania moczu pomocną okazać się może metoda BeBo.

2020-10-30

Robotyka chirurgiczna jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny na świecie. Z udziałem systemów robotycznych przeprowadzono już ponad 7,2 mln operacji. Duża część z nich została wykonana u pacjentów z rakiem gruczołu krokowego.

2020-10-26

Dr Maciej Oszczudłowski z Oddziału Klinicznego Urologii CMKP w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie, w najnowszym Kwartalniku NTM opisuje zabieg neuromodulacji krzyżowej z punktu widzenia lekarza urologa.

2020-10-19

Chorzy z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB), których rytm życia podporządkowany jest wizytom w toalecie, od miesięcy zabiegają o skuteczniejsze leczenie. Lekarze nie mają wątpliwości, że dla wielu pacjentów nowoczesne leki stają się ostatnią szansą na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie przed ewentualnym zabiegiem.

2020-10-16

W ostatnim czasie obserwujemy przyrost zachorowań na raka prostaty. (…) Dr Leszek Borkowski krytycznie ocenia jakość i dostępność leczenia farmakologicznego w Polsce.

2020-10-12

Cyfrowa rewolucja w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 okazała się prawdziwym wybawieniem dla pacjentów korzystających z finansowanych z budżetu państwa wyrobów medycznych na zlecenie. Pozytywne zmiany w obszarze elektronicznego potwierdzania zleceń na wyroby rozbudziły apetyty zarówno pacjentów, jak i samej branży. 

2020-10-07

"Szpital św. Wojciecha dzięki współpracy ze Szpitalem Mazovia z Warszawy wprowadza do swojej oferty zabiegi urologiczne z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci.

2020-10-05

W najnowszym (74) numerze Kwartalnika NTM, Maja Marklowska-Tomar pisze o przydatności teleporad w czasach koronawirusa.

2020-09-28

Pęcherz nadreaktywny, jedna z postaci NTM, jest bardzo uciążliwą przypadłością, która charakteryzuje się m.in. potrzebą nagłego oddania moczu i utratą kontroli nad pęcherzem.