Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

2020-12-02

"Uchwalone w Sejmie w ostatni piątek przepisy zwane ustawą COVID-ową uzupełniają system elektronicznej dokumentacji medycznej o nową kategorię dokumentów - elektroniczne zlecenie na zaopatrzenie/naprawę wyrobu medycznego.

2020-12-01

Nad tymi i wieloma innymi zagadnieniami debatowali podczas trzydniowej konferencji (25-27 listopada) Koalicji "Na pomoc niesamodzielnym" eksperci akademiccy, przedstawiciele administracji rządowej, towarzystw naukowych, pracownicy sektorów opieki zdrowotnej i społecznej oraz organizacji pacjenckich.

2020-11-25

Pod patronatem Ministra Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Komisji Europejskiej i European Ageing Network, dziś w Warszawie rozpoczyna się trzydniowa (25-27 listopada) ogólnopolska konferencja Koalicji "Na pomoc niesamodzielnym", zatytułowana "Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro".

2020-11-25

"Ryzyko zachorowania na raka prostaty wrasta wraz z wiekiem. Dlatego mężczyźni po 45. roku życia powinni regularnie wykonywać urologiczne badania profilaktyczne. Ten rodzaj nowotworu ma bardzo dobre rokowania pod warunkiem, że zostanie wykryty we wczesnym stadium rozwoju. Niestety, w tej fazie najczęściej przebiega bezobjawowo, stąd potrzeba regularnych kontroli.

2020-11-23

Na łamach portalu Puls Medycyny czytamy niepokojące informacje na temat wzrostu zachorowań na raka gruczołu krokowego w Polsce.
"Rak gruczołu krokowego jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych wśród mężczyzn na całym świecie. Chorobę charakteryzuje znaczna dynamika wzrostu zachorowalności i utrzymująca się na stałym poziomie umieralność. W Polsce jest drugim co do częstości (po raku płuca) rozpoznaniem wśród guzów litych i stanowi ok. 20 proc. wszystkich zdiagnozowanych nowotworów złośliwych.

2020-11-19

Według Światowej Organizacji Toalet (World Toilet Organization) na świecie więcej osób ma dostęp do telefonu komórkowego niż do sanitariatów. Jak w tym kontekście wygląda codzienność osób z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB) i dlaczego Polska, jako jedyny kraj w Unii Europejskiej, nie refunduje nowoczesnych leków na tę poważną chorobę, która potrafi zrujnować życie bardziej niż cukrzyca i nadciśnienie?

2020-11-18

Mijające wakacje nie wyhamowały prac związanych ze zmianami legislacyjnymi, które mają przełożenie na sytuację pacjentów zmagających się z nietrzymaniem moczu. Co więcej, system ochrony zdrowia w trzecim kwartale tego roku musiał zmierzyć się z poważnymi zawirowaniami kadrowymi w Ministerstwie Zdrowia oraz Narodowym Funduszu Zdrowia.

2020-11-12

Rada Przejrzystości działająca przy prezesie Prezesie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji nr 289/2020 z dnia 2 listopada 2020 roku w sprawie oceny zasadności finansowania ze środków publicznych, w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych, leku Zytiga (octan abirateronu).

2020-11-09

Koalicja "Na pomoc niesamodzielnym" wybrała nowe władze, które z energią przystępują do działania. Przed społecznikami niełatwe zadanie - szczególnie że pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 bezlitośnie obnażyła słabość wielu elementów systemu ochrony zdrowia.

2020-11-04

Medycyna naprawcza ma swojego sprzymierzeńca - jest nim właściwy tryb życia i szeroko rozumiana profilaktyka. W przypadku pacjentów mogących mieć predyspozycje do nietrzymania moczu pomocną okazać się może metoda BeBo.

Następna strona >>