Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

2020-09-28

Pęcherz nadreaktywny, jedna z postaci NTM, jest bardzo uciążliwą przypadłością, która charakteryzuje się m.in. potrzebą nagłego oddania moczu i utratą kontroli nad pęcherzem.

2020-09-21

Biuro Profilaktyki Zdrowotnej NFZ przygotowało projekt "Bezpieczni w pandemii" w odpowiedzi na obecne potrzeby pacjentów, który instruuje, jak bezpiecznie żyć w czasie COVID-19.

2020-09-17

"Według szacunkowych danych w Polsce w roku 2020 możemy mieć nawet ponad 20 tysięcy nowych pacjentów. I choć większość z nich nie umrze z powodu raka prostaty, to niestety w krajach takich jak Polska, gdzie nie ma formalnego screeningu, nadal u ok. 20 procent osób choroba rozpoznana w stadium zaawansowanym, to zagrożenie życia(…).

2020-09-15

Od kilku lat rak gruczołu krokowego jest najczęstszym nowotworem u mężczyzn. Wyprzedził pod tym względem raka płuca i wyraźnie przewodzi w tej niechlubnej statystyce. Według szacunkowych danych w Polsce, w roku 2020 możemy mieć nawet ponad 20 tysięcy nowych pacjentów. I choć większość z nich nie umrze z powodu raka prostaty, to niestety w krajach takich jak Polska, gdzie nie ma formalnego screeningu, nadal u ok. 20 procent osób choroba rozpoznana w stadium zaawansowanym, to zagrożenie życia.

2020-09-07

Lek. Paweł Wisz, ekspert z zakresu urologii robotycznej z krakowskiego Szpitala na Klinach, został powołany do struktur zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego (ERUS).

2020-09-02

Ostatnie miesiące, zdominowane przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, przyniosły diametralne zmiany w dostępie do systemu ochrony zdrowia. Z jednej strony trudna sytuacja epidemiczna wymusiła gwałtowne przyspieszenie w obszarze informatyzacji systemu, z drugiej jednak zaciągnęła hamulec dla trwających procesów refundacyjnych.

2020-08-18

"Od sześciu lat pacjenci z zespołem pęcherza nadreaktywnego (ang. overactive bladder - OAB) czekają na refundację II linii leczenia. Mieli nadzieję, że po kilkumiesięcznej przerwie w aktualizacji wykazu leków refundowanych spowodowanej pandemią COVID-19 odnajdą w projekcie ministerialnego obwieszczenia lek, na który tak długo czekają. Resort zdrowia nie tylko nie uwzględnił ich postulatu, ale na dodatek usunął z listy najchętniej kupowany przez chorych lek stosowany w I linii.

2020-08-17

"Na wrześniowej liście refundacyjnej w dalszym ciągu nie ma mirabregronu, na który z taką nadzieją od kilku lat czekali chorzy, którym nie pomagało dotychczasowe leczenie tzw. pierwszej linii. I to pomimo dwukrotnych pozytywnych rekomendacji Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Polska w dalszym ciągu pozostaje ostatnim, jedynym krajem w Unii Europejskiej, gdzie ten lek, mirabregron, nie jest refundowany. (…)

2020-08-17

Dr n. o zdrowiu Magdalena Ptak, adiunkt w Zakładzie Rehabilitacji Medycznej i Fizjoterapii Klinicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pisze jak internet może pomóc w fizjoterapii.

2020-08-15

OAB (Overactive Bladder) - schorzenie, które nie zabija, ale może zrujnować życie. Jest wiele metod leczenia tej choroby, od niefarmakologicznych po chirurgiczne. Najczęściej stosuje się farmakologię. I tu dla polskich chorych pojawiają się problemy.(…)

Następna strona >>