Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

2021-01-16

Oprócz raka macicy i prostaty przy użyciu brachyterapii leczymy raka pochwy i sromu, a u mężczyzn raka prącia. Są też próby leczenia raka cewki moczowej, choć nie jest to takie proste, zwłaszcza u kobiet - mówi w rozmowie z Mają Marklowską-Tomar dr n. med. Piotr Wojcieszek, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Brachyterapii.

2021-01-15

Wraz z Nowym Rokiem rusza nowy, międzynarodowy projekt World Federation of Incontinence and Pelvic Problems (WFIPP) pod nazwą „Support In Continence”. Dzięki współpracy kilkudziesięciu międzynarodowych i krajowych organizacji pozarządowych powstała nowoczesna platforma internetowa, służąca do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat inkontynencji. Platforma została przygotowana w 7 wersjach językowych (angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niderlandzkiej, niemieckiej, polskiej i włoskiej). Polska wersja platformy powstała dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem "UroConti", organizacji działającej na rzecz poprawy jakości życia osób z problemami inkontynencji w Polsce.

2021-01-11

"Liczba zachorowań na raka prostaty systematycznie rośnie. Szacujemy, że w 2020 r. rak prostaty zdiagnozowany zostanie u 18 tys. Polaków. Szczęśliwie wykrywamy go coraz częściej - mówiła podczas piątkowej (11 grudnia) konferencji "Rak prostaty w roli głównej", dr Iwona Skoneczna z Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.

2021-01-07

Lepsze właściwości chłonne, odpowiednio dopasowana, anatomiczna budowa i przede wszystkim zdolność do pochłaniania i zatrzymywania moczu - to tylko część zalet specjalistycznych wkładek urologicznych - pisze Violetta Madeja w artykule "Wkładka wkładce nierówna" w najnowszym Kwartalniku NTM 4/75.

2021-01-05

Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, w rekomendacji nr 98/2020 rekomenduje objęcie refundacją produktu leczniczego: Xtandi, enzalutamid, kapsułki miękkie, 40 mg, Xtandi, enzalutamid, tabletki powlekane, 40 mg, w programie lekowym "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego (ICD-10 C61)", w kategorii dostępności: lek dostępny w programie lekowym, z bezpłatnym poziomem odpłatności dla pacjenta.

2020-12-28

Sprawdzanie poziomu antygenu PSA we krwi już od 40-45. roku życia Pozwala wskazać grupę mężczyzn, która ma zwiększone ryzyko raka prostaty i powinna pozostawać pod kontrolą lekarza.

2020-12-24

Magicznych Świąt Bożego Narodzenia z wyjątkową atmosferą i odpoczynkiem od codzienności, a w Nowym Roku sukcesów z życiu prywatnym i zawodowym.

2020-12-21

Z rakiem prostaty można żyć w dobrej formie, a zdiagnozowana choroba wcale nie zmusza do rezygnacji z życia społecznego i zawodowego. Im wcześniej chorzy zostaną poddani terapii, tym większe odniosą korzyści.

2020-12-18

Odwołane wizyty kontrolne, strach przed zakażeniem wirusem w poradniach onkologicznych i brak jakichkolwiek zmian w dostępie do leczenia. Tak wyglądał rok 2020 z perspektywy pacjentów z rakiem gruczołu krokowego.

2020-12-16

Prawie 450 osób uczestniczyło w sześciu debatach w ramach zorganizowanej przez Koalicję "Na pomoc niesamodzielnym" konferencji zatytułowanej "Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro". To już druga edycja tego wydarzenia, którego celem było wypracowanie wspólnych rozwiązań w dobie postępujących zmian demograficznych i pandemii COVID-19. Każda z debat kończyła się ankietą, której wyniki posłużą organizatorom do wnikliwej analizy stanu opieki długoterminowej w Polsce oraz pozwolą wypracować wnioski na przyszłość.

Następna strona >>