Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2020-08-03

Rak stercza nie oszczędza Polaków - co roku tę diagnozę słyszy 15 tys. mężczyzn. Pomimo apeli środowiska pacjentów, nie wszyscy chorzy na ten typ nowotworu będą mogli skorzystać z optymalnego leczenia. Nowotwór stercza nadal przez wielu chorych traktowany jest w kategoriach tabu. Ukrywanie problemów z prostatą powoduje, że wielu chorych trafia do lekarzy w zaawansowanym stadium choroby, a Polska na mapie Europy wyróżnia się rosnącą liczbą zgonów w tej grupie pacjentów. Niestety wykrycie choroby na wczesnym etapie również nie jest gwarancją przeżycia, bowiem chorzy nadal mają ograniczone możliwości dostępu do nowoczesnych terapii.

2020-07-29

Karolina Zientarska na portalu Termedia przytacza wyniki metaanalizy jakiej dokonali naukowcy na łamach European Journal of Obstetrics Gynecology and Reproductive Biology, w których podsumowano skuteczność i bezpieczeństwo mirabegronu u kobiet z pęcherzem nadreaktywnym.

2020-07-27

W Tygodniu Pacjenckim, Medexpress zamieścił rozmowę z dr. hab. n. med. Jakubem Żołnierkiem z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy o tym jak przebiegało leczenie pacjentów z rakiem prostaty w czasie epidemii koronawirusa.

2020-07-20

Podstawowa opieka zdrowotna powinna stanowić pierwszy etap w rozpoznaniu, diagnostyce i leczeniu pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego (overactive bladder, OAB).

2020-07-14

Nadmierna masa ciała, stłuszczenie narządów wewnętrznych oraz zaburzenie rytmu wypróżnień to czynniki, które wpływają na przebieg nietrzymania moczu. Wraz z ich rozwojem dochodzi do osłabienia mięśni miednicy oraz tendencji do zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej.

2020-07-08

Media medyczne alarmują - nieleczony zespół pęcherza nadreaktywnego potrafi zrujnować życie pacjentów i wykluczyć ich z życia społecznego. Trzeba i można go leczyć, jednak wiele leków nadal nie jest dostępnych dla polskich pacjentów - pisze Katarzyna Świrydowicz na portalu WPROST.

2020-07-06

Pandemia koronawirusa i związana z nią narodowa kwarantanna nie odcięły chorych od zaopatrzenia w środki chłonne. Na wysokości zadania stanęli zarówno lekarze, urzędnicy NFZ, jak również dostawcy i wytwórcy. Pomimo perturbacji związanych z ograniczoną liczbą personelu, pacjenci nieprzerwanie otrzymywali niezbędne zaopatrzenie.

2020-07-01

Jeden z typów NTM - nadreaktywny pęcherz - występuje w Polsce średnio u co 3. kobiety i co 10. mężczyzny. Dolegliwość ta ruinuje życie bardziej niż nadciśnienie czy cukrzyca. Pacjenci wycofują się z życia zawodowego, towarzyskiego, seksualnego i rodzinnego, nie wychodzą do kina czy restauracji w obawie przed nietrzymaniem moczu. Lista leków refundowanych w tym schorzeniu nie zmieniła się od początku jej istnienia, czyli od prawie dekady. Chorzy liczą, że wreszcie pojawi się na niej długo oczekiwany lek nowej generacji, który od wielu lat jest już stosowany w całej Europie, za wyjątkiem Polski.

2020-06-23

Tegoroczne obchody Światowego Tygodnia Kontynencji (15-19 czerwca 2020), z uwagi na pandemię, odbyły się, po raz pierwszy w ich historii, wirtualnie. Jak w latach poprzednich organizatorem Tygodnia w Polsce było Stowarzyszenie "UroConti". Łącznie powstało ponad 10 godzin nagrań debat online z ekspertami oraz pacjentami, które już teraz każdy może odtworzyć na stronie www.wcw2020.pl.

2020-06-22

Skończył się właśnie Światowy Tydzień Kontynencji 2020. Po raz kolejny dowiedzieliśmy się, ze problem NTM dotyka sporej grupy pacjentów, dla których ta choroba nie oznacza wyroku śmierci, ale skutecznie eliminuje ich z życia społecznego i aktywności zawodowej.

Następna strona >>