Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

2020-10-26

Dr Maciej Oszczudłowski z Oddziału Klinicznego Urologii CMKP w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie, w najnowszym Kwartalniku NTM opisuje zabieg neuromodulacji krzyżowej z punktu widzenia lekarza urologa.

2020-10-19

Chorzy z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB), których rytm życia podporządkowany jest wizytom w toalecie, od miesięcy zabiegają o skuteczniejsze leczenie. Lekarze nie mają wątpliwości, że dla wielu pacjentów nowoczesne leki stają się ostatnią szansą na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie przed ewentualnym zabiegiem.

2020-10-16

W ostatnim czasie obserwujemy przyrost zachorowań na raka prostaty. (…) Dr Leszek Borkowski krytycznie ocenia jakość i dostępność leczenia farmakologicznego w Polsce.

2020-10-12

Cyfrowa rewolucja w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 okazała się prawdziwym wybawieniem dla pacjentów korzystających z finansowanych z budżetu państwa wyrobów medycznych na zlecenie. Pozytywne zmiany w obszarze elektronicznego potwierdzania zleceń na wyroby rozbudziły apetyty zarówno pacjentów, jak i samej branży. 

2020-10-07

"Szpital św. Wojciecha dzięki współpracy ze Szpitalem Mazovia z Warszawy wprowadza do swojej oferty zabiegi urologiczne z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci.

2020-10-05

W najnowszym (74) numerze Kwartalnika NTM, Maja Marklowska-Tomar pisze o przydatności teleporad w czasach koronawirusa.

2020-09-28

Pęcherz nadreaktywny, jedna z postaci NTM, jest bardzo uciążliwą przypadłością, która charakteryzuje się m.in. potrzebą nagłego oddania moczu i utratą kontroli nad pęcherzem.

2020-09-21

Biuro Profilaktyki Zdrowotnej NFZ przygotowało projekt "Bezpieczni w pandemii" w odpowiedzi na obecne potrzeby pacjentów, który instruuje, jak bezpiecznie żyć w czasie COVID-19.

2020-09-17

"Według szacunkowych danych w Polsce w roku 2020 możemy mieć nawet ponad 20 tysięcy nowych pacjentów. I choć większość z nich nie umrze z powodu raka prostaty, to niestety w krajach takich jak Polska, gdzie nie ma formalnego screeningu, nadal u ok. 20 procent osób choroba rozpoznana w stadium zaawansowanym, to zagrożenie życia(…).

2020-09-15

Od kilku lat rak gruczołu krokowego jest najczęstszym nowotworem u mężczyzn. Wyprzedził pod tym względem raka płuca i wyraźnie przewodzi w tej niechlubnej statystyce. Według szacunkowych danych w Polsce, w roku 2020 możemy mieć nawet ponad 20 tysięcy nowych pacjentów. I choć większość z nich nie umrze z powodu raka prostaty, to niestety w krajach takich jak Polska, gdzie nie ma formalnego screeningu, nadal u ok. 20 procent osób choroba rozpoznana w stadium zaawansowanym, to zagrożenie życia.

Następna strona >>