Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2019-11-08

 Budowa systemu opieki długoterminowej, zapewniającego godną starość osobom niesamodzielnym oraz wsparcie opiekującym się nimi rodzinom, jest jednym z najważniejszych zadań, które stoją przed rządem i samorządami lokalnymi w obliczu szybko starzejącego się polskiego społeczeństwa. Jak mu sprostać?

2019-11-05

Dr n. med. Mariusz Blewniewski z Oddziału Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej, w II Klinice Urologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w 3 nr Kwartalnika NTM opisuje etapy kwalifikacji pacjenta do neuromodulacji krzyżowej.

2019-10-28

Zachęcamy do lektury wywiadu przeprowadzonego na łamach Kwartalnika NTM z prof. Jerzym Gajewskim z Departamentu Urologii i Farmakoterapii Uniwersytetu Dalhousie w Halifaksie (Kanada).

REKLAMA
2019-10-21

Dzięki pozyskaniu specjalisty z zakresu urologii małoinwazyjej pacjenci Szpitala Powiatowego w Zawierciu otrzymali nowe możliwości terapii. W szpitalu przeprowadzane są operacje laparoskopowe w zakresie urologii.

2019-10-17

Polisiarczan pentozanu sodu lek stosowany u pacjentów cierpiących na zespół bolesnego pęcherza moczowego, może prowadzić do uszkodzeń siatkówki. O tym fakcie poinformowali naukowcy w czasie trwa 123. dorocznego zjazd Amerykańskiej Akademii Okulistyki (AAO) w San Francisco.

2019-10-15

Liderzy czterech największych komitetów uzgodnili priorytety zdrowotne na najbliższe lata, podpisując Pakt dla Zdrowia 2030. W Pakcie znalazło się 11 punktów, wśród nich dotyczący zwiększenia finansowania co najmniej do średniej unijnej.

2019-10-14

Środki absorpcyjne to wyroby medyczne, które towarzyszą pacjentom zmagającym się z nietrzymaniem moczu (NTM) praktycznie na każdym etapie ich leczenia. Dlatego ważne jest, aby lekarz specjalista nie tylko posiadał wiedzę na temat produktów chłonnych, ale również był otwarty na współpracę z lekarzami POZ, fizjoterapeutami, pielęgniarkami, położnymi, a także opiekunami pacjentów.

2019-10-07

Podczas II Forum Prostego Języka "Prosto i kropka" NFZ podpisał deklarację stosowania prostego języka w relacjach z pacjentami. W pismach nie będzie urzędniczej nowomowy, a na salach obsługi na stałe zagości przyjazna komunikacja.

2019-10-04

Kabazytaksel ponad dwukrotnie wydłuża czas przeżycia wolnego od progresji radiograficznej a także ogólny czas przeżycia mężczyzn z przerzutowym, opornym na leczenie hormonalne rakiem gruczołu krokowego - poinformowano podczas odbywającego się w Barcelonie kongresu European Society of Medical Oncology.

Następna strona >>