Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2020-06-01

Puls Medycyny publikuje obszerny artykuł Remigiusza Grzeli na temat wartości markera PSA w badaniu, diagnostyce i kontroli gruczołu krokowego.

2020-05-18

Miniony kwartał dla pacjentów zmagających się z problemem nietrzymania moczu upłynął pod znakiem wyczekiwania. Zapowiadane pod koniec 2019 roku, wdrożenie obowiązkowego nowego wzoru zlecenia z e-potwierdzeniem na wyroby medyczne, zostało oddalone w czasie. Podobna sytuacja miała również miejsce w przypadku list refundacyjnych, na których próżno szukać nowych molekuł istotnych dla pacjentów z NTM.

2020-05-14

Emilia Grzela, na portalu Puls Medycyny zaprezentowała artykuł opracowany na podstawie Na podstawie wykładu wygłoszonego podczas Kongresu Medycyny Rodzinnej w 2019 r., dotyczący chorób układu moczowego z którymi stykają się w codziennej praktyce specjaliści podstawowej opieki zdrowotnej.

2020-05-11

Pacjentki cierpiące na nietrzymanie moczu potrzebują szczególnego podejścia w zakresie kompetencji miękkich, gdyż nawet wiedza medyczna na najwyższym poziomie nie będzie w stanie im pomóc, gdy komunikacja będzie poprowadzona błędnie.

2020-05-08

Prezes NFZ powołał Zespół ds. koncepcji budowy centralnego rejestru wyrobów medycznych oraz rozliczania realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne, którego zadaniem będzie usprawnienie współpracy pomiędzy NFZ a świadczeniodawcami.

2020-05-06

Jeśli chodzi o leczenie pęcherza nadreaktywnego w dostępie do nowoczesnych terapii jesteśmy "trzecim światem" i wciąż gonimy Europę.

2020-05-05

Zapraszamy do lektury wywiadu zamieszczonego w Kwartalniku nr 72 o warunkach wykonywania zawodu fizjoterapeuty oraz fizjoterapii uroginekologicznej przeprowadzonego z Magdaleną Ptak, fizjoterapeutką i adiunktem w Zakładzie Rehabilitacji Medycznej i Fizjoterapii Klinicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

2020-04-28

W ostatnim numerze Kwartalnika NTM ukazał się artykuł lek. med. Eweliny Malanowskiej z Kliniki Ginekologii, Endokrynologii i Onkologii Ginekologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego poświęcony powikłaniom po leczeniu operacyjnym NTM.

2020-04-20

W Kwartalniku nr 72 ukazał się wywiad z dr. hab. Arturem A. Antoniewiczem, konsultantem krajowym w dziedzinie urologii przeprowadzony przez Maję Marklowską-Tomar.

2020-04-17

Procesu informatyzacji systemu ochrony zdrowia nie da się zatrzymać. Eksperci są zgodni, że e-rozwiązania są ułatwieniem, ale nie powinny prowadzić do sytuacji wykluczenia pacjenta oraz samego medycznego profesjonalisty.

Następna strona >>