Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2020-07-14

Nadmierna masa ciała, stłuszczenie narządów wewnętrznych oraz zaburzenie rytmu wypróżnień to czynniki, które wpływają na przebieg nietrzymania moczu. Wraz z ich rozwojem dochodzi do osłabienia mięśni miednicy oraz tendencji do zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej.

2020-07-08

Media medyczne alarmują – nieleczony zespół pęcherza nadreaktywnego potrafi zrujnować życie pacjentów i wykluczyć ich z życia społecznego. Trzeba i można go leczyć, jednak wiele leków nadal nie jest dostępnych dla polskich pacjentów- pisze Katarzyna Świrydowicz na portalu WPROST.

2020-07-06

Pandemia koronawirusa i związana z nią narodowa kwarantanna nie odcięły chorych od zaopatrzenia w środki chłonne. Na wysokości zadania stanęli zarówno lekarze, urzędnicy NFZ, jak również dostawcy i wytwórcy. Pomimo perturbacji związanych z ograniczoną liczbą personelu, pacjenci nieprzerwanie otrzymywali niezbędne zaopatrzenie.

2020-07-01

Jeden z typów NTM - nadreaktywny pęcherz - występuje w Polsce średnio u co 3. kobiety i co 10. mężczyzny. Dolegliwość ta ruinuje życie bardziej niż nadciśnienie czy cukrzyca. Pacjenci wycofują się z życia zawodowego, towarzyskiego, seksualnego i rodzinnego, nie wychodzą do kina czy restauracji w obawie przed nietrzymaniem moczu. Lista leków refundowanych w tym schorzeniu nie zmieniła się od początku jej istnienia, czyli od prawie dekady. Chorzy liczą, że wreszcie pojawi się na niej długo oczekiwany lek nowej generacji, który od wielu lat jest już stosowany w całej Europie, za wyjątkiem Polski.

2020-06-23

Tegoroczne obchody Światowego Tygodnia Kontynencji (15-19 czerwca 2020), z uwagi na pandemię, odbyły się, po raz pierwszy w ich historii, wirtualnie. Jak w latach poprzednich organizatorem Tygodnia w Polsce było Stowarzyszenie "UroConti". Łącznie powstało ponad 10 godzin nagrań debat online z ekspertami oraz pacjentami, które już teraz każdy może odtworzyć na stronie www.wcw2020.pl.

2020-06-22

Skończył się właśnie Światowy Tydzień Kontynencji 2020. Po raz kolejny dowiedzieliśmy się, ze problem NTM dotyka sporej grupy pacjentów, dla których ta choroba nie oznacza wyroku śmierci, ale skutecznie eliminuje ich z życia społecznego i aktywności zawodowej.

2020-06-19

W ostatnim dniu obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji mowa będzie o mężczyznach. Zapraszamy do udziału w sesji pt. "Inkontynencja u mężczyzn z rakiem prostaty". Transmisja tradycyjnie od godz. 11:00 na www.wcw2020.pl

2020-06-18

Czy wiecie, czym jest neuromodulacja nerwów krzyżowych? Czy wiecie, gdzie wszczepia się neuromodulator? Czy wiecie, że zabieg ten jest w pełni refundowany?

2020-06-17

"E-zlecenie na wyroby medyczne - czy to działa?" - takie pytanie postawiło Stowarzyszenie "UroConti" w trzecim dniu obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji.

2020-06-16

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia drugiej debaty Światowego Tygodnia Kontynencji, online już dziś o godz.11:00 na www.wcw2020.pl. W sesji pt. "OAB - fakty i mity" wystąpią: dr hab. n. med. Paweł Miotła, lekarz ginekolog z Lublina, dr n. med. Mariusz Blewniewski, lekarz urolog z Łodzi oraz ponownie Anna Sarbak i Elżbieta Żukowska z Zarządu Głównego Stowarzyszenia "UroConti".

Następna strona >>