Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

Zakazane składniki suplementów diety - johimbina
2021-03-26

Jednym ze skutków ubocznych leczenia nowotworu prostaty obok NTM są zaburzenia erekcji. Pacjenci, często dosyć pochopnie i na własną rękę szukają leków mogących im pomóc w tej niedyspozycji.

"Johimbina jest głównym alkaloidem uzyskiwanym z kory drzewa z gatunku johimba lekarska (Pausinystalia johimbe) występującego w Afryce Zachodniej.
Główną aktywną substancją chemiczną obecną w korze johimby jest chlorowodorek johimbiny (alkaloid indolowy), który ma działanie pobudzające i afrodyzjakowe.
Jednak chociaż kora johimby była tradycyjnie stosowana w leczeniu zaburzeń erekcji, nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby sformułować ostateczny wniosek o jej skuteczności. W dodatku może bardzo zaszkodzić 
(…)

Nie można wykluczyć, że johimbina podawana doustnie może mieć korzystny wpływ na niektórych pacjentów z zaburzeniami erekcji. Ale jednocześnie niektóre badania sugerują, że efekt nasilenia popędu seksualnego po johimbinie jest tylko anegdotyczny.

Mimo, że zakazana, johimbina często znajduje się w suplementach diety, chociaż nie powinno jej tam być. Od 2015 roku jest zakaz używania kory johimby lekarskiej oraz preparatów z niej uzyskanych w żywności. Powodem były właśnie działania niepożądane, znacznie przewyższające korzyści, jakie potencjalnie mogą odnosić ją stosujący.
Nadal jednak, jak pokazują kontrole, jest nielegalnie używana w suplementach diety. Dlatego warto dokładnie sprawdzać składniki suplementów diety."

Źródło: www.rynekaptek.pl