Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

Bez Internetowego Konta Pacjenta (IKP) seniorzy nie otrzymają tzw. recepty S na bezpłatne leki
2021-03-18

Internetowe Konta Pacjenta (IKP) ma w Polsce zaledwie 3 proc. pacjentów w wieku 75 plus. W praktyce uniemożliwia to przepisywanie bezpłatnych leków osobom po 75. roku życia przez specjalistów. O zmianę tych przepisów apeluje m.in. Rzecznik Praw Pacjenta.

W 2020 roku nastąpił rekordowy wzrost liczby użytkowników Internetowego Konta Pacjenta. Obecnie IKP ma już około 5 mln Polaków wobec zaledwie 850 tys. na początku ubiegłego roku. Niestety, na razie ten swoisty boom na IKP nie dotyczy w Polsce osób w podeszłym wieku.

Resort zdrowia zapewnia, że propozycja zmiany przepisów została już przygotowana, co jest ważne, gdyż od 1 marca na liście 75+ jest dostępna solifenacyna w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego.

Więcej: www.rynekzdrowia.pl