Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

Zabiegi urologiczne z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci na Pomorzu
2020-10-07

"Szpital św. Wojciecha dzięki współpracy ze Szpitalem Mazovia z Warszawy wprowadza do swojej oferty zabiegi urologiczne z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci.

(…) Do najczęściej wykonywanych zabiegów w asyście robota chirurgicznego Da Vinci należy prostatektomia radykalna. Zabiegi urologiczne w asyście robota chirurgicznego Da Vinci charakteryzuje większa precyzja i mniejsza inwazyjność niż otwarte lub laparoskopowe operacje chirurgiczne, w których zachodzi konieczność dużej ingerencji w ludzki organizm. Operacje przy wsparciu robota chirurgicznego da Vinci wiążą się z niższym ryzykiem powikłań, poprawą wyników czynnościowych związanych z utrzymaniem dobrego trzymania moczu i potencji oraz krótszym okresem rekonwalescencji. Robot chirurgiczny da Vinci wspomaga pracę operatora i umożliwia wielokrotne optyczne powiększenie pola operacyjnego. Dzięki zestawowi zdalnie sterowanych manipulatorów i narzędzi chirurgicznych zapewniony jest nieograniczony dostęp i nieosiągalna innymi technikami precyzja ruchów podczas operacji.

Zabiegi z udziałem robota chirurgicznego da Vinci w Szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku będą wykonywane przez certyfikowanych operatorów, specjalistów urologii, którzy dysponują doświadczeniem kilkuset takich zabiegów w Szpitalu Mazovia w Warszawie. Certyfikaty uzyskiwane są w najlepszych ośrodkach chirurgii robotowej w Europie.
Pacjenci onkologiczni, w tym chorzy na raka prostaty, powinni mieć dostęp do wszystkich możliwych technik leczenia, w tym tych najnowocześniejszych, stosowanych na świecie. Epidemia Covid-19 nie powinna tego utrudniać, czy spowalniać - mówi dr hab. n. med. Igal Mor, dyrektor Szpitala Mazovia.

Dzięki wykorzystaniu robota chirurgicznego da Vinci w laparoskopowej radykalnej prostatektomii poprawia się komfort życia pacjenta, a czas rekonwalescencji ulega skróceniu. Po 3-ch dobach od zabiegu pacjent jest wypisywany do domu bez cewnika, co znacznie skraca okres gojenia i rekonwalescencji, a tym samym oznacza szybszy powrót do pełnej aktywności."

Źródło: www.medexpress.pl