Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

Coraz więcej robotów w polskich szpitalach
2020-02-24

Robot da Vinci trafi do Klinicznego MSWiA w Warszawie. Tym samym MSWiA stanie się dziewiątą placówką medyczną w Polsce, która będzie wykorzystywać chirurgiczny system robotyczny da Vinci.

Coraz więcej polskich szpitali, także publicznych, docenia korzyści, jakie oferuje chirurgia robotyczna. Wdrożenie technologii da Vinci pozwala na rewolucję jakościową w terapii szeregu schorzeń, umożliwiając wyjątkowo efektywne, małoinwazyjne przeprowadzenie złożonych zabiegów chirurgicznych i ograniczając do minimum ryzyko powikłań pooperacyjnych.

Obecnie operacje z wykorzystaniem robota da Vinci mogą wykonywać placówki w: Poznaniu, Warszawie, Białymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Siedlcach oraz Wieliszewie.

System robotyczny da Vinci wykorzystywany jest m.in. w leczeniu chirurgicznym nowotworu gruczołu krokowego. W porównaniu z metodą otwartą i laparoskopową, operacja z użyciem robota da Vinci pozwala na poprawienie wskaźników całkowitego usunięcia nowotworu oraz uniknięcia wielu komplikacji po zabiegu.

Źródło: www.wyrobymed.pl