Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

              REKLAMY

 

 

 

 

 

Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie uproszczonego wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie w przypadku kontynuacji zlecenia
2019-12-19

18 grudnia 2019 r. Minister Zdrowia podpisał i skierował do publikacji Rozporządzenie w sprawie uproszczonego wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie w przypadku kontynuacji zlecenia.

Uproszczony wzór zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne będzie miał 2 strony i dotyczy wyłącznie środków cyklicznych (m.in. środki absorpcyjne, produkty stomijne, cewniki itp.) i tylko ich kontynuacji.
We wzorze uproszczonym zrezygnowano z konieczności wskazywania wielu danych, które znalazły się we wzorze zlecenia wystawianego po raz pierwszy.

Możliwość realizacji zlecenia wystawionego na wzorze uproszczonym nie zostanie ograniczona i tak jak obecnie pacjent będzie mógł zrealizować zlecenie u dowolnie wybranego świadczeniodawcy.

Pierwsze zlecenie jakie wypisze lekarz lub pielęgniarka na wyrób medyczny zacznie obowiązywać od 2 stycznia 2020 roku i będzie miało 4 strony.

Uproszczone zlecenie zacznie obowiązywać od 1 lipca 2020 roku.

www.legislacja.rcl.gov.pl