Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

W Zawierciu przeprowadzane są operacje laparoskopowe w zakresie urologii
2019-10-21

Dzięki pozyskaniu specjalisty z zakresu urologii małoinwazyjej pacjenci Szpitala Powiatowego w Zawierciu otrzymali nowe możliwości terapii. W szpitalu przeprowadzane są operacje laparoskopowe w zakresie urologii.

"Urologia jest jedną z dziedzin, w której małoinwazyjne laparoskopowe zbiegi dobrze się sprawdzają. Pozwalają pacjentom na krótszą rekonwalescencję. Obecnie w Zawierciu tą metodą leczeni są m.in. pacjenci z nowotworem nerki czy prostaty.

W zawierciańskim szpitalu przeprowadzane są także zabiegi tumorektomii laparoskopowej. Wykonuje się ją u osób, u których wykryto guza nerki. Jest to operacja, w trakcie której usuwany jest jedynie guz nerki wraz z fragmentem tkanki tłuszczowej z jego okolicy, oszczędzając zdrową część narządu.
Poza leczeniem nowotworów wykorzystuje się laparoskopię w leczeniu kamicy moczowodowej (ureterorenoskopia z litotrypsją) czy zwężenia odcinka moczowodu, które powoduje utrudniony lub zatrzymany odpływ moczu (pieloplastyka laparoskopowa). Dzięki dysponowaniu laserem holmono-yagowym, zawierciańscy lekarze są w stanie kruszyć złogi kamicze w drogach moczowych w obrębie nerek, moczowodu i pęcherza."

Źródło: www.rynekzdrowia.pl