Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2009-12-17

Od 16 grudnia zaczęła obowiązywać nowa lista leków refundowanych. Zawiera ona wykaz chorób (41 pozycji), dla których leki i wyroby medyczne przepisuje się bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub za częściową odpłatnością. Wśród wymienionych chorób znajduje się również moczówka prosta przysadkowa, przy leczeniu której stosuje się Minirin. Lek ten dostępny w postaci aerozolu do nosa oraz tabletek podlega opłacie ryczałtowej, która wynosi 3,20 zł.
2009-12-17

15 grudnia Wiceminister Zdrowia – Jakub Szulc podpisał plan finansowy NFZ na 2010 rok. Teraz plan trafi na biurko Ministra Finansów, bowiem na dokumencie muszą znaleźć się sygnatury obu resortów.
2009-12-16
W końcu zawitała do nas zima. Czas więc na wyciągnięcie z szaf ciepłych płaszczy i kurtek Jednak kreatorzy mody mimo aury cały czas lansują noszenie krótkich kurteczek i spodni biodrówek. Tymczasem przechłodzenie organizmu jest ogromnym zagrożeniem dla naszego pęcherza i przyczyną jego zapalenia.
2009-12-15
Narodowy Fundusz Zdrowia przedłużył do końca lutego 2010 umowy zawarte z pielęgniarkami podstawowej opieki zdrowotnej na świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej. Świadczenia te dotychczas były realizowane w zadaniowej formie finansowania.
2009-12-14

RMF FM
Polscy pacjenci bardzo często muszą czekać na wizytę do lekarza specjalisty nawet kilka miesięcy. Standardowo w drugiej połowie roku czas ten jeszcze się wydłuża. Narodowy Fundusz Zdrowia nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego chorzy muszą tak długo oczekiwać na wizytę u specjalisty. Edyta Grabowska-Woźniak, rzecznik prasowy NFZ mówi, że pieniądze na leczenie są teraz i będą w przyszłym roku. Jednak lekarze nie chcą rejestrować pacjentów na bieżąco, bo czekają na podpisanie nowych kontraktów.

2009-12-11

PAP
9 grudnia w Sejmie odbyła się konferencja pt. Wszyscy jesteśmy pacjentami, zorganizowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPIP).
2009-12-10

Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia
Przyszłoroczny plan finansowy NFZ ma zostać podpisany bez opinii Sejmowej Komisji Zdrowia. Plan miał być poddany dyskusji podczas posiedzenia Komisji 1 grudnia, ale posiedzenie przerwano. Miało być ono wznowione 3 grudnia, jednak ten termin został odroczony. Według najnowszych informacji posiedzenie ma być kontynuowane 15 lub 16 grudnia. Do tego czasu Minister Zdrowia podpisze plan.
2009-12-08

3-go grudnia (w czwartek) miało się odbyć posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia, na którym miał być opiniowany plan finansowy NFZ na 2010 r. Posiedzenie zostało jednak odroczone.
2009-12-07

Rzeczpospolita/Życie Warszawy/Rynek Zdrowia
Mazowiecki Oddział NFZ do końca grudnia wstrzymał refundację przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Pieniądze z tegorocznego budżetu już się skończyły.REKLAMA