Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-01-14
Tak wynika z raportu przeprowadzonego przez Pracownię Badań Społecznych (PBS DGA). Sondę przeprowadzono wśród 500 losowo wybranych osób.
2009-12-29
Zapraszamy Państwa do lektury najnowszego numeru Kwartalnika NTM.

Koniec roku to czas podsumowań. Nasi eksperci przeanalizowali zatem sytuację prawną osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych w mijającym roku. Szczególną uwagę zwrócono na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze w roku 2009.
2009-12-23
Czy polscy pacjenci powinni obawiać się tego, że wkrótce nie będzie miał ich kto leczyć? Od kilku lat nasz kraj zmaga się z tak zwaną "luką pokoleniową" wśród personelu medycznego. Starsze pokolenie lekarzy odchodzi na emeryturę, zaś młodych adeptów tego zawodu jest znacznie mniej. Poza tym wielu młodych absolwentów rozpoczyna swoją praktykę zawodową poza granicami naszego kraju. Albo pozostają w Polsce, ale swoją praktykę lekarską prowadzą poza publiczną służbą zdrowia.
2009-12-21

Opracowywany od kilku miesięcy i wielokrotnie zmieniany przyszłoroczny plan finansowy Narodowego Funduszu Zdrowia w końcu ujrzał światło dzienne.
2009-12-21
www.interia.pl
Eksperymenty przeprowadzone przez amerykańskich uczonych na szczurach z pęcherzem nadreaktywnym (OAB) wykazały, że schorzenie to zmienia aktywność mózgu. Niewykluczone jest zatem to, że podobne zjawisko zachodzi u ludzi.
2009-12-20

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED przedstawiła raport analizujący wydatki NFZ poniesione na refundację przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych (ZOP) na przestrzeni lat 2004 – 2008.
2009-12-19
PAP
16 grudnia w Sejmie odbyła się debata, podczas której przedstawiono informacje o działaniach rządu podejmowanych w latach 2007 – 2008 na rzecz realizacji postanowień zawartych uchwale Sejmu z 1997 r. dot. "Karty Praw Osób Niepełnosprawnych".
2009-12-19
Dziennik Gazeta Prawna
Parlamentarzyści pracują nad reorganizacją systemu opieki długoterminowej w Polsce. Zdaniem senatora Mieczysława Augustyna - przewodniczącego senackiej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Starszych, polska opieka długoterminowa jest rozbita i brakuje jej koordynacji. Większością spośród 1,3 mln osób niesamodzielnych zajmują się rodziny. Natomiast pomoc społeczna, samorządy, służba zdrowia i rodziny starają się wzajemnie przerzucać kosztami zapewnienia im opieki. Gminy chętnie umieszczają pacjentów w zakładach opiekuńczo-leczniczych, bo za nich płaci NFZ, a za pobyt mieszkańca w domu pomocy społecznej muszą dopłacać. W rezultacie tego do zakładów opiekuńczo leczniczych często trafiają osoby bez wskazań medycznych.
2009-12-18

NFZ zamieścił na swojej stronie internetowej komunikat informujący o zmianie wzoru zleceń na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. W komunikacie został również określony czas ważności "starych" zleceń.REKLAMA