Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-01-29
Rada Konsultacyjna Agencji Oceny Technologii Medycznych (AOTM) wydała rekomendację w sprawie finansowania tolterodyny w leczeniu objawowym pęcherza nadreaktywnego (stanowisko nr 29/10/26/2009 z dn. 14.12.2009 r.). W uzasadnieniu czytamy: "Rada Konsultacyjna rekomenduje finansowanie ze środków publicznych wodorowinianu tolterodyny (Uroflow®) w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB), w ramach wykazu leków refundowanych, pod warunkiem utworzenia wspólnej grupy terapeutycznej obejmującej leki stosowane w tym wskazaniu (grupa farmakoterapeutyczna: leki działające rozkurczowo na drogi moczowe), z odpłatnością 50%."
2010-01-28
PAP/Gazeta Wyborcza.pl
Organizacje zrzeszające osoby niepełnosprawne domagają się większej przejrzystości w procesie stanowienia prawa oraz stworzenia jednej, pełniejszej definicji niepełnosprawności. Ponadto domagają się, aby rząd na różnych etapach tworzenia prawa konsultował się z organizacjami społecznymi.
2010-01-24
Osoba, która w celu opieki nad osobą niepełnosprawną rezygnuje z zatrudnienia może otrzymać świadczenie pielęgnacyjne, które wypłacane jest przez gminę. Od początku stycznia 2010 r. przestało obowiązywać kryterium dochodowe (do tej pory 583 zł/mies. na osobę). Wniosek o dofinansowanie może złożyć każdy, kto pozostawia dotychczasową pracę i podejmuje się opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny.
2010-01-22

RYNEK ZDROWIA nr 54 / Styczeń 2010
Zwiększenie udziału NFZ w finansowaniu leków stosowanych w chorobach przewlekłych, zmniejszenie zaś refundacji dla pacjentów, którzy chorują doraźnie i kupują leki sporadycznie. Takie zmiany proponuje resort zdrowia. Marek Twardowski, Wiceminister Zdrowia zapewnia, że proponowane zmiany, które uporządkują rynek farmaceutyczny przyczynią się do zmniejszenia cen leków w aptekach.

2010-01-20
Od 1 stycznia 2010 roku obowiązuje nowy wzór zlecenia na zaopatrzenie w środki pomocnicze przysługujące comiesięcznie (pieluchy anatomiczne, pieluchomajtki, podkłady, wkłady anatomiczne, worki stomijne i worki do zbiórki moczu).
2010-01-19
Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Publicznej (CBOS) aż trzy czwarte Polaków krytycznie ocenia działalność Narodowego Funduszu Zdrowia. Negatywną opinię Funduszowi wystawiło aż 76 proc. ankietowanych. Pozytywne zdanie na temat działalności NFZ ma tylko 13 proc. respondentów.
2010-01-17
Staranne planowanie każdego dłuższego wyjścia, wytyczanie trasy w taki sposób aby zahaczała ona o publiczne toalety w centrach handlowych, w pracy, na dworcach i stacjach benzynowych. Pewnie każda osoba z pęcherzem nadreaktywnym doskonale to zna. Jesteśmy "sługami" naszego pęcherza i musimy natychmiastowo wykonywać jego polecenia. Silne parcie zmusza nas do skorzystania z najbliższego WC. Tymczasem stan publicznych toalet pozostawia wiele do życzenia.
2010-01-16
Śląscy pacjenci napisali do Minister Zdrowia, Ewy Kopacz 7 tysięcy listów-recept. Akcja ta ma być formą protestu przeciwko obciążaniu ich za pomyłki lekarskie popełniane przy wypisywaniu recept. Jak czytamy na stronie Śląskiej Izby Aptekarskiej – inicjatora akcji – jest to protest przeciwko odbieraniu pacjentom ustawowo gwarantowanego prawa do otrzymania leków refundowanych i obciążania odpowiedzialnością finansową za niedbale wystawiane recepty.
2010-01-15
W środę, 13 stycznia w Ministerstwie Zdrowia zostały uruchomione dwa specjalne numery telefonów, pod którymi pacjenci będą mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące swoich praw do świadczeń medycznych.REKLAMA